Žulio Sezar 1986. - Žulio Sezar 2014.!

Zanimljiva priča o Brazilca istog imena koji su imali odlučujuće uloge u penal serijama u razmaku od 28 godina.

Fudbal 29.06.2014 | 13:06

Sudbina...

Ono što je Žulio Sezar uzeo Brazilcima 1986. godine u Meksiku, Žulio Sezar vratio je Brazilcima 2014. godine u Brazilu.

Naime... Poslednji put kada je Brazil eliminisan sa Mundijala posle penal serije, a bilo je to 21. juna 1986. godine u Gvadalahari, na stadionu "Halisko", odlučujući penal promašio je Žulio Sezar.

On je u utakmici četvrtfinala, protiv Francuske (1:1 posle 120 minuta, strelci Kareka u 17. i Mišel Platini u 47. minutu), šutirao poslednji penal pri vođstvu Francuza od 4:3 i promašio... Francuzi su otišli u polufinale gde su ih glatko izbacili Zapadni Nemci, golovima Andreasa Bremea i Rudija Felera, a prvak sveta postala je Argentina, sa Dijegom Armandom Maradonom.

Do danas, Brazilci nisu izgubili na penale kada su mečevi SP u pitanju, a ovog puta, 28 godina kasnije, najzaslužiniji za to je opet Žulio Sezar.

Golman Brazila odbranio je prva dva šuta Čileancima u meču osmine finala, prvo Maurisiju Pinilji, onda i Aleksisu Sančezu, da bi u poslednjoj seriji "bio na lopti", ali mu je pomogla stativa, kod šuta Gonzala Hare...

Kao i u Starom Rimu, bilo je Sezara pobednika i Sezara gubitnika...