RG: Drugi dan, muškarci

Rafael Nadal pobedio je Robija Džinperija sa 6:0, 6:3, 6:0 u prvom kolu Rolan Garosa i postao je prvi čovek sa 60 pobeda na drugom Gren slem turniru sezone.

Tenis 27.05.2014 | 06:22

Amerikanac nije uspeo da pruži jači otpor, jedino je na početku drugog seta imao brejk loptu, nije je iskoristio, pa je do kraja meča uzeo još samo jedan gem.

Interesantno, Novak Đoković je baš Džineprija na Rolan Garosu 2005. godine savladao gotovo identičnim rezultatom – tada 18-godišnji Novak slavio je sa 6:0, 6:0, 6:3, a gledalište jednog od sporednih terena napunilo se tokom meča jer svi su hteli da vide ko je mladić iz Srbije koji tako 'razbija' tada 71. tenisera sveta.

Nadalu je za trijumf nad Džineprijem bilo potrebno 102 minuta, na Rolan Garosu je samo Antonia Veića 2011. godine dobio brže (101 minut). Rafu sada čeka mladi Dominik Tim, koji je u tri seta pobedio Matjea.

Najveće iznenađenja dana jeste eliminacija Keija Nišikorija, dok je Marin Čilić, potencijalni Đokovićev protivnik u trećem kolu, počeo silovito i savladao je Pabla Anduhara 6:0, 6:3, 7:6 (8-6). U sledećem kolu Hrvat će igrati sa Tobijasom Kamkeom, koji je u tri seta dobio Miloslava Mečira juniora.

Čeh Jiri Veseli pobedio je zemljaka Rosola u tri seta i sada ga čeka Miloš Raonić, a Felisijano Lopes pobedio je Damira Džumhura iz BiH 6:3, 7:6 (10-8), 6:3, mada je Džumhur imao dve set lopte u drugom setu. Ispao je 32. nosilac Vasek Pospišil, lako u tri seta od Gabašvilija, mečeve su predali Dodig i Montanjes, a dalje su prošli Simon, Fonjini, Gulbis, Melcer...