RG: Đoković rutinski do 2. kola

Drugi teniser sveta Novak Đoković plasirao se u drugo kolo Rolan Garosa, pošto je pobedio 42. tenisera sveta Žoaa Sousu sa 6:1, 6:2, 6:4.

Tenis 26.05.2014 | 17:13

Prošle godine na US openu Portugalac je uzeo četiri gema, a ni sada nije uspeo da pruži jači otpor Novaku.

Za plasman u treću rundu Novak će igrati sa Žeremijem Šardijem, od kojeg u osam mečeva nije izgubio ni set.

Tada igrači nisu ni izašli sa terena, a Novak je pauzu iskoristio da se zabavi i porazgovara s momkom koji mu je doneo kišobran – podelili su po sok i nazdravili, što je izazvalo aplauz i smeh u publici.

Novak je na terenu bio razigran, a pri tom nije potrošio mnogo energije, što i jeste najvažnije u ovoj fazi turnira.

Francuz je trenutno 42. na svetu, visok je 188 cm, a ove sezone ima skor 17-12. U Rimu je savladao Rodžera Federera i došao je do četvrtfinala, a najbolji rezultat ove sezone mu je polufinale u Brizbejnu.

Jedino što je omelo Đokovića u meču sa Sousom jeste kiša, zbog koje je meč bio dva puta prekinut – prva pauza dogodila se posle pet odigranih gemova i trajala je 70 minuta, a drugi put krajem drugog seta teniseri su odmarali desetak minuta.