Đoković već posle Madrida prvi?
Novak Đoković ima šansu, doduše ne veliku, da već posle turnira iz Masters 1000 serije u Madridu prestigne Rafaela Nadala na prvom mestu na ATP listi.
Tenis 02.05.2014 | 13:42
Ukoliko Nadal ispadne pre četvrtfinala, a Đoković osvoji titulu, srpski teniser vratiće se na vrh koji mu je Španac preoteo šestog oktobra prošle godine. Nadal trenutno ima 12.900 bodova, Đoković 11.040, što jeste velika razlika, ali Maljorčanin u Madridu brani titulu, a Novak samo deset bodova jer je prošle sezone u svom prvom meču izgubio od Grigora Dimitrova.
Đoković nije uspeo da odbrani titulu u Monte Karlu, ali je Nadal imao dva kiksa – u Kneževini je poražen u četvrtfinalu od Davida Ferera, a onda je u Barseloni u istoj fazi izgubio od Nikolasa Almagra.
Nadal je do sada ukupno proveo 132 nedelje na prvom mestu na svetu, a Novak je do sada 101 sedmicu bio na vrhu. Novak verovatno neće moći već u Madridu da se vrati na prvo mesto, ali bi dobrim rezultatom mogao da stvori dobru poziciju pred ostatak sezone na šljaci.
Srpski teniser je prošle godine u Rimu ispao u četvrtfinalu, na Rolan Garosu je eliminisan u polufinalu, a Nadal na tim turnirima brani osvojene trofeje.
Raspored turnira do kraja sezone na šljaci:
Madrid (Masters 1000), od 4. maja
Rim (Masters 1000), od 11. maja
Diseldorf (Serija 250), od 18. maja
Nica (Serija 250), od 18. maja
Rolan Garos (Gren slem), od 25. maja
Komentari / 2
Ostavite komentarpoda
02.05.2014 12:01Od toga buraz nema nista.
ODGOVORITEKomentator
02.05.2014 12:13Nije realno da ga prestigne, ali je realno da se razlika smanji za bar još 500 atp bodova!
ODGOVORITE