Rusija: Zenit i dalje vodi

U 27. kolu ruske Premijer lige Zenit se pobedom nad Volgom od 2:0 približio tituli, dok je im Lokomotiva trijumfom nad Krasnodarom nastavila da ga prati.

Fudbal 28.04.2014 | 14:04

U derbiju kola odigranom u nedelju, Dumbija je iz penala zatresao mrežu za pobedu CSKA nad Rubinom od 2:1 i sada je na tri boda od drugog mesta.

Rostov i Anži odigrali su 1:1, u napetoj i dramatičnoj nedeljnoj utakmici u kojoj su domaćinu isključena dva igrača.

Pobedom nad fenjerašem Volgom trener Zenita Andre Viljas-Boaš oborio je rekord lige, vezavši šest trijumfa u svojih prvih šest mečeva, što nikome do sada nije uspelo u Rusiji. Njegov tim je rutinski slavio golovima Vitsela u 25. i Fajzulina u 77. minutu.

S druge strane, moskovska Lokomotiva povela je protiv Krasnodara preko Mirančuka, da bi domaćin poravnao na 1:1 pred kraj prvog poluvrema. Taman kada se pomislilo da će izgubiti dva boda, Samedov je u nadoknadi vremena dva puta zatresao mrežu i tako doneo pobedu svom timu.