Zvezda pala na korak do finala!

Crveno-beli izgubili od Uniksa sa razlikom nedovoljnom za plasman, 67:84! Imali su šansu u uzbudljivoj završnici, ali su svojim greškama i promašenim polaganjima ispustili priliku za finale.

Republika Srpska 09.04.2014 | 20:48
Crveno-beli izgubili od Uniksa sa razlikom nedovoljnom za plasman, 67:84! Imali su šansu u uzbudljivoj završnici, ali su svojim greškama i promašenim polaganjima ispustili priliku za finale. Prvi put u istoriji imala je priliku da se plasira u finale Evrokupa, branila je u Kazanju beogradskih "plus 11", ali tu prednost nije odbranila. Tim Dejana Radonjića zastao je u završnici druge četvrtine, a potpuno stao tokom treće, što je ruski tim iskoristio i stvorio prednost, koja je pred poslednju deonicu iznosila "plus 18" (65:47)... Crveno-beli su u finišu imali priliku da smanje razliku na dovoljnu bar za produžetak, ali su Jaka Blažič, pa Demarkus Nelson promašivali polaganja... Marko Simonović pogodio je dve trojke, ali su domaći svaki put odgovarali istom merom. Svaku trojku Beograđana kao po pravilu poništavao bi Nikos Zisis, šuter domaćih koji je završio meč kao najefikasniji igrač, sa 26 poena. Svih 26 ubačenih u drugom poluvremenu! Među crveno-belima, najefikasniji je bio Boban Marjanović sa 12, od kojih je čak 10 ubacio u prvom poluvremenu. U nastavku su zaigrali dobro Luka Mitrović (2 p, 4 sk) i Marko Simonović (6), ali ni oni nisu mogli da podstaknu čvršću igru svog tima u kontinuitetu... Zvezda je završila meč sa čak 11 asistencija manje od protivnika (18) i značajno lošijim šutem za dva (18/52 naspram Uniksovih 21/38). Odnos u skokovima bio je isti (36:36).