Jelena poražena u osmini finala u Melburnu

Jelena Janković nije uspela da se plasira u četvrtfinale Otvorenog prvenstva Australije.

Republika Srpska 20.01.2014 | 09:15
Jelena Janković nije uspela da se plasira u četvrtfinale Otvorenog prvenstva Australije. Ona je poražena od Rumunke Simone Halep sa 2:1 po setovima 6:4, 2:6, 6:0. Meč je trajao jedan sat i 54 minuta.Nakon gubitka prvog seta uspela da se vrati u meč i lako stiže do izjednačenja. Kada se očekivalo da će nastaviti u istom ritmu jednostavno je stala. Ništa joj nije polazilo za rukom što protivnica koristi i sa nulom dobija treći set i zasluženo se plasirala u četvrtfinale. Rumunka prva dolazi do brejka u prvom setu. Pri rezultatu 1:1 ona oduzima servis našoj teniserki. Jelena vraća brejk u šestom gemu i ponovo je izjednačeno - 3:3. Ipak u devetom gemu Halepova je ponovo bolja i oduzima servis našoj teniserki, a potom osvaja i svoj servis, 6:4 u prvom setu. Jelena je u drugom setu zaigrala mnogo bolje. Nametnula je svoj stil igre i kontrolisala set. Prva dolazi do brejka i vođstva od 3:1. Već u narednom gemu Rumunka uzvraća. Međutim, Jelena se ne predaje još silovitije napada i do kraja seta, uz dva brejka, osvaja sve gemove, 6:2. Kada se očekivalo da će uspeti da stigne do kompletnog preokreta Jankovićeva je jednostavno stala u trećem setu. Ništa nije uspela da pogodi. Protivnica koristi greške naše teniserke i bez izgubljenog gema rešava meč u svoju korist, 6:0 u trećem setu.