Pobjeda Novaka nad Istominom

Najbolji srpski teniser Novak Đoković plasirao se u osminu finala Australijan opena, pošto je u trećem kolu savladao Uzbekistanca Denisa Istomina sa 6:3, 6:3, 7:5.

Republika Srpska 17.01.2014 | 16:03
Najbolji srpski teniser Novak Đoković plasirao se u osminu finala Australijan opena, pošto je u trećem kolu savladao Uzbekistanca Denisa Istomina sa 6:3, 6:3, 7:5.Drugi teniser sveta je rutinskom, ali pre svega kvalitetnom igrom, preskočio i treću prepreku u pohodu na četvrtu uzastopnu titulu u Melburnu. Od početka meča bila je vidljiva razlika u klasi, s obzirom da je Đoković pogađao vinere kao "u igrici", za razliku od Istomina kome je za svaki poen bilo potrebno mnogo više truda. Ipak, Uzbekistanac je pokazao da nije bez razloga u trećem kolu Melburna, pošto je u trećem setu, kada je Đoković servirao za meč, iskoristio prvu brejk loptu od početka duela za 5:5 i malo sebi produžio "život". Đoković je međutim, odmah uzvratio, napravio ribrejk i potom rutinski, na svoj servis, uplovio u osminu finala, iskoristivši drugu meč loptu. Đoković će u borbi za mesto u četvrtfinalu igrati protiv Italijana Fabija Fonjinija koji je bio bolji od Amerikanca Sema Kverija rezultatom 7:5, 6:4, 6:4. Đoković vodi protiv Fonjinija sa 6:0 u međusobnim mečevima. Dešavanja sa “Rod Lejvera” iz gema u gem mogli ste pratiti  na našem sajtu: 14:15 - NOVAK JE U OSMINI FINALA AO! Najbolji srpski teniser lako je osvojio 12. gem u trećem setu, koji mu je doneo plasman u četvrto kolo Otvorenog prvenstva Autralije. 14:05 - NOVAK BREJKOM DO NOVE PRILIKE ZA POBEDU Novak vraća brejk i drugi put servira za pobedu. Đokoviće je tek iz drugog pokušaja uspeo da oduzme servis rivalu u 11. gemu. 13:59 - ISTOMIN ODUZIMA SERVIS NOVAKU, MEČ SE NASTAVLjA Kada su svi očekivali rutinsku završnicu drugog reketa sveta, Istomin je brejkom došao do izjednačenja u trećem setu - 5:5. Poveo je Uzbekistanac sa 0:30, Novak je stigao do 30:30, ali je Denis sa dva poena (jedna dupla servis greška Novaka) uspeo da neutrališe brejk prednosti, kojeg je Nole imao od početka seta. 13:54 - ISTOMIN OSTAO U MEČU Osvojio je Istomin deveti gem u trećem setu bez ikakvih problema, ali će Novak u narednom gemu servirati za pobedu. 13:52 - ĐOKOVIĆ NA GEM OD POBEDE Lako i ubedljivo Novak dolazi na gem od plasmana u osminu finala Australijan opena. Istomin servira za ostanak u meču. 13:48 - ISTOMIN SIGURAN NA SERVISU Ponovo je Istomin lako osvojio gem, kojim je ostao na minimalnom zaostatku - 4:3. Uzbekistanac je izgubio samo jedan poen. 13:45 - NOVAK SIGURNO IDE KA POBEDI Samo jedan poen prepustio je Nole rivalu u šestom gemu trećeg seta - 4:2. 13:42 - ISTOMIN OSVAJA GEM BEZ IZGUBLjENOG POENA Istomin se brzo oporavio od izgubljenog servisa, osvojivši peti gem bez izgubljenog poena, za ostanak na brejku zaostatka - 3:2. 13:39 - NOVAK OSIGURAO BREJK Srpski teniser osigurao je brejk i vodi sa 3:1. Imao je Novak 40:0 u četvrtom gemu, Istomin je uspeo da dođe do 40:30, da bi Đoković treću gem loptu pretvorio u poen, koji je došao do dva gema prednosti u trećem setu. 13:33 - ĐOKOVIĆ PRAVI BREJK IZ TREĆEG POKUŠAJA Novak u trećem gemu trećeg seta oduzima servis rivalu, koji je pre odlučijućeg poena spasao dve brejk lopte. Ipak, treću priliku Srbin nije propustio i sigurno ide ka plasmanu u četvrtu rundu Otvorenog prvenstva Australije. 13:28 - NOVAK LAKO DO 1:1 Novak je, uz jedan izgubljen poen, stigao do izjednačenja u trećem setu. 13:24 - ISTOMIN UBEDLjIVO OTVARA TREĆI SET
Bez izgubljenog poena Istomin započinje treći set - 1:0.
13:21 - NOVAK S NULOM DO DVA SETA PREDNOSTI Bez izgubljenog poena Novak osvaja odlučujući gem drugog seta i dolazi na korak od plasmana u osminu finala Australijan opena 13:18 - ISTOMIN OSTAO U SETU Novak servira za osvajanje drugog seta, pošto je Istomin iskoristio jedinu gem loptu u osmom gemu, koji je osvojio uz dva izgubljena poena. 13:12 - ISTOMIN PONOVO SERVIRA ZA OSTANAK U SETU Kao i u prvom setu, Istomin servira za ostanak u setu, pošto je Novak uz jedan izgubljen poen u sedmom gemu drugog seta stigao do 5:2. 13:10 - ISTOMIN OSTAO NA BREJKU ZAOSTATKA Uzbekistanac je ostao na brejku zaostatka, pošto je iskoristio poslednju, od dve vezane gem lopte za 4:2. 13:6 - NOVAK SVE BLIŽI VOĐSTVU OD 2:0 U SETOVIMA Novak je osigurao brejk presnosti, iako je Istomin ponovo stigao do 15:30. Kao i u prethodnim slučajevima, srpski as sa tri vezana poena završava gem i vodi sa 4:1. 13:02 - BREJK NOVAKA ZA 3:1 U DRUGOM SETU Bez izgubljenog poena Novak je oduzeo servis rivalu u četvrtom gemu. 12:59 - NOVAK SIGURAN NA SERVISU Kao i u jednom od prethodnih gemova, Istomin je poveo sa 15:30, ali je onda Novak sa tri vezana poena stigao do vođstva od 2:1 u drugom setu. 12:56 - ISTOMIN IZJEDNAČIO Relativno lako i brzo Istomin je došao do 1:1. 12:51 - ĐOKOVIĆ OSVAJA PRVI GEM U DRUGOM SETU Pružio je solidan otpor Istomin Novaku na početku drugog seta, ali je srpski teniser servis vinerom osvojio prvi gem u nastavku meča, uz dva izgubljena poena.
12:42 - NOVAK BREJKOM DO PRVOG SETA Novak Đoković osvojio je prvi set, napravivši drugi brejk na meču. Srpski teniser je pri rezultatu 30:40 od početka ključnog poena vodio glavnu reč nateravši rivala na grešku, kojom je stigao do 6:3 u početnom setu.
12:37 - ISTOMIN SERVIRA ZA OSTANAK U SETU Pokušao je Istomin da ugrozi servis Đokuviću, poveo je sa 15:30, ali je Novak brzo osvojio tri poena i stigao na gem od osvajanja prvog seta - 5:3.
12:32 - NOVAK BLIZU BREJKA, ISTOMIN SE IZVUKAO Posle nekoliko lako dobijenih servis gemova oba tenisera, Novak je uspeo da ugrozi servis rivala, ali ne i da dođe do prilike da servira za set. Stigao je Đoković do 40:40, ali je Uzbekistanac sa dva vezana poena, ipak, uspeo da sačuva servis i ostane na brejku zaostatka - 4:3. 12:28 - ĐOKOVIĆ OSVAJA GEM S NULOM Još jedan lako osvojeni servis gem za Novaka, koji je sve bliži završetku prvog seta - 4:2. 12:25 - ISTOMIN PREKINUO MINI SERIJU SRBINA Posle tri vezana osvojena gema Đokovića, Istomin dolazi do poena. Relativno lako je Uzbekistanac osvojio peti gem na meču. 12:24 - NOVAK OSIGURAO BREJK Bez izgubljenog poena Đoković je potvrdio brejk i vodi sa 3:1. 12:20 - ĐOKOVIĆ PRAVI BREJK Brzo srpski teniser dolazi do brejka. Na ubedljiv način, uz jedan izgubljen poen, Novak je oduzeo servis rivalu i došao do brejka prednosti već u trećem gemu. 12:17 - NOVAK SIGURAN Uz samo jedan izgubljen poen, Novak je stigao do prvog izjednačenja na meču - 1:1. 12:13 - ISTOMIN OSVAJA PRVI SERVIS GEM NA MEČU Istomin je dobro otvorio meč. Poveo je sa 40:0, Novak je vezao dva poena posle toga, ali nije uspeo da dođe do izjednačenja.