Šampion Nole počeo odbranu krune

Nije bilo lako na startu, Slovak Lukaš Lacko pružio je jak otpor drugom teniseru sveta, ali Novak Đoković je odbranu krune u Australiji ipak počeo maksimalnom pobedom - 3:0 (6:3, 7:6 (7:2), 6:1).

Republika Srpska 13.01.2014 | 11:48
Nije bilo lako na startu, Slovak Lukaš Lacko pružio je jak otpor drugom teniseru sveta, ali Novak Đoković je odbranu krune u Australiji ipak počeo maksimalnom pobedom - 3:0 (6:3, 7:6 (7:2), 6:1). Na početku Australijen Opena najbolji srpski teniser morao je da napravi dva brejka u prvom setu da bi ga osvojio. Vodio je 4:1, ali je Lacko uzvratio udarac, smanjio na 4:3 i servirao za izjednačenje, ali je Đoković, kao i uvek, pokazao moć kada je najvažnije. Napravio je novi brejk i obezbedio vođstvo od 1:0. U drugom setu nije bilo brejka, čak ni brejk lopti, pa je pobednik odlučen u taj-breku. Posle uvodnih 2:2, Nole je nanizao pet poena i stigao na korak do trijumfa, pošto je pokazao Slovaku da čudu može da se nada nekom drugom prilikom. Odmah na startu trećeg seta nanizao je Đoković tri gema, samim tim i potpuno otvorio put do trijumfa. Kasnije je rutinski završio posao, pošto je napravio još jedan brejk i na kraju asom obezbedio plasman u drugo kolo u kojem ga čeka Argentinac Leonardo Majer, koji je na startu "počistio" Španca Montanjesa - 3:0 (6:1, 6:3, 6:1).