“Semberac” Stjepanović osvojio bronzu

Srpski plivač Velimir Stjepanović osvojio je bronzanu medalju na 400 metara slobodnim stilom na Evropskom prvenstvu u malim bazenima u danskom Herningu.

Republika Srpska 12.12.2013 | 22:10
Srpski plivač Velimir Stjepanović osvojio je bronzanu medalju na 400 metara slobodnim stilom na Evropskom prvenstvu u malim bazenima u danskom Herningu. Stjepanović je trku završio za tri minuta i 40,91 sekundu. U finalu je plivao i drugi srpski predstavnik Stefan Šorak, ali je završio kao osmi od devet učesnika sa vremenom 3:43,50 minuta. Zlatnu medalju osvojio je Rus Nikita Lobincev, a srebrnu Italijan Andrea Dariđo. Stjepanovićeva porodica potiče iz Čengića kod Bijeljine, odakle su se Velimirovi roditelji otisnuli u svet. Mladi plivač je rođen u Abu Dabiju. Mogao je da bira zemlju za koju će da pliva, ali, kako kaže, njegovo srce uvek je govorilo – Srbija.