Prvi poraz rukometašica Srbije

Rukometašice Srbije izgubile su u niškoj hali Čair od selekcije Brazila sa 25:23 (14:11) u derbi utakmici trećeg kola B grupe Svetskog prvenstva.

Republika Srpska 11.12.2013 | 08:00
Rukometašice Srbije izgubile su u niškoj hali Čair od selekcije Brazila sa 25:23 (14:11) u derbi utakmici trećeg kola B grupe Svetskog prvenstva. Izabranicama Saše Boškovića to je prvi poraz na turniru, dok su Brazilke zadržale maksimalan učinak. Pobeda Brazilki bila je sasvim zaslužena, pošto je južnoamerička selekcija, praktično, vodila od prvog do poslednjeg minuta. Predvođene sjajnom Alesandrom Nasimento gošće su uglavnom imale dva do tri gola prednosti. Ipak, u nekoliko navrata, pogotovo u drugom poluvremenu, srpska ekipa "stegla" je odbranu i došla do izjednačenja. Za nešto više od toga, međutim, nije bilo šanse, jer su Brazilke umele da iskoriste šanse u završnici utakmice, kada se rešavalo pitanje pobednika. Pobedničku ekipu predvodile su Nasimento i Eduara Amorim sa po pet pogodaka, koliko je postigla i Katarina Krpež za Srbiju. Sanja Damnjanović, Jelena Živković i Sanja Rajović dodale su na to još po četiri gola. Srpske rukometašice danas od 20.15, takođe u hali Čair, igraju protiv selekcije Danske.