Česi bolji u dublu, na korak do titule

Drugog dana finala Dejvis kupa, koje se igra u Beogradu, češki dubl bio je bolji od domaćeg para sa 3:0.

Republika Srpska 16.11.2013 | 19:00
Drugog dana finala Dejvis kupa, koje se igra u Beogradu, češki dubl bio je bolji od domaćeg para sa 3:0. Time je Češka, aktuelni osvajač Dejvis kupa, povela sa 2:1. Nenad Zimonjić i Ilija Bozoljac poraženi su od Radeka Štepaneka i Tomaša Berdiha sa 6:2, 6:4, 7:6 (4) u finalnom meču Dejvis kupa u Kombank Areni. Česi su pobede došli pošto su u svakom setu napravili po jedan brejk. Koliko je bilo teško Nenadu i Bozoljcu da im pariraju govori i činjenica da su do prve prilike za brek došli tek u trećem delu igre. Gosti su dva prva seta dobili bez mnogo problema, a verovali su i da će treći. Ipak, bilo je poprilično neizvesno, Zimonjić i Bozoljac su imali šansu da preokrenu set u svoju korist u šestom gemu, ali nisu uspeli. Česi su svoju priliku iskoristili u taj-brejku, iako je srpski dubl vodio sa 3:1. Odluka o osvajaču titule i "salatare" biće doneta u nedelju, kada će Novak Đoković igrati protiv Tomaša Berdiha, a pred Dušanom Lajovićem će biti izazov karijere, da se suprotstavi Radeku Štepaneku, u meču koji bi mogao odlučiti pobednika. Podsetimo, u finalu Dejvis kupa prvi poen Srbiji doneo je Novak Đoković pobedom nad Radekom Štepanekom, a Češka je izjednačila kada je Tomaš Berdih savladao Dušana Lajovića. Đoković je izrazio želju da igra i u dublu, ali je ekipa nakon konsultacija donela odluku da on čuva snagu za treći dan i Berdiha. Zimonjić i Bozoljac su u aprilu iznenadili Amerikance braću Brajan na njihovom terenu, ali ovoga puta nisu uspjeli.