Vojnici Kfora uklonili su noćas oko 2.00 časa barikade koje su lokalni Srbi postavili u mjestu Rudare na sjeveru Kosova. Vojnici Kfora uklonili su barikade na putu Leposavić - Priština kod Rudara četiri sata pošto su ih lokalni Srbi postavili kao znak protesta što je Kfor zatvorio alternativne putne pravce na sjeveru Kosova.
Akcija je prošla bez incidenata, a tokom nje iznad Kosovske Mitrovice i Zvečana letio je jedan helikopter Kfora, javlja RTS.
Most preko Ibra u Rudaru je deblokiran, kao i svi putni pravci koji vode ka Zvečanu. Poslije uklanjanja barikada situacija u Rudaru je mirna.
Pripadnici Kfora blokirali su juče ujutro sve puteve koji vode ka sjeveru Kosova i nisu dozvoljavali prolaz vozilima ni iz pravca Zubinog Potoka, ni prema administrativnom prelazu Brnjak.
U tajnosti od javnosti Milorad Dodik dao izjavu u Tužilaštvu i izveden pred Sud (koji ne priznaje): Ukinute mjere pritvora
04.07.2025 | 21:16