Rus zaustavio Tipsarevića

Rus Mihail Južni prejak za srpskog tenisera u trećem kolu Rolan Garosa.

Republika Srpska 01.06.2013 | 19:03
Rus Mihail Južni prejak za srpskog tenisera u trećem kolu Rolan Garosa.  Savladao je Janka Tipsarevića sa 3:0, po setovima 6:4, 6:4, 6:3. Janko Tipsarević nije uspeo da se pridruži Viktoru Troickom u osmini finala Rolan Garosa. Posle dva sata i sedam minuta igre našeg tenisera pobedio je Mihail Južni, 31. igrač na svetu. Rus sada vodi 4:3 u međusobnim duelima sa Tipsarevićem. Po jedan brejk u prva dva seta i dva u trećem bili su dovoljni za pobedu - 6:4, 6:4, 6:3. Tipsarević je očigledno bio iscrpljen od maratonskog duela sa Fernandom Verdaskom, sa kojim je u petak igrao četiri i po sata. Nedostajalo mu je energije na terenu, što nije bio slučaj kod ruskog tenisera koji je zasluženo slavio. Južni je sigurno servirao i tek u drugom gemu trećeg seta dozvolio je Tipsareviću da dođe do brejk lopte. Imao je naš teniser u tom periodu tri puta priliku da osvoji gem, ali nije uspeo. Posle toga je izgubio svoj servis, a ruski teniser smirenom igrom priveo meč kraju. U trećem gemu Tipsarević je imao verbalan duel sa jednim od gledalaca, čak se žalio i sudiji, ali to ne može da bude opravdanje za poraz koji je doživeo.