Tipsarević u trećem kolu Rolan Garosa

Srpski teniser Janko Tipsarević plasirao se u treće kolo Otvorenog prvenstva Francuske, pošto je poslije velike borbe pobijedio Španca Fernanda Verdaska sa 3:2 u setovima (7:6, 6:1, 3:6, 5:7, 8:6).

Republika Srpska 31.05.2013 | 18:17
Srpski teniser Janko Tipsarević plasirao se u treće kolo Otvorenog prvenstva Francuske, pošto je poslije velike borbe pobijedio Španca Fernanda Verdaska sa 3:2 u setovima (7:6, 6:1, 3:6, 5:7, 8:6).Verdasko je na početku prvog seta poveo sa 2:0, ali je Tipsarević u petom gemu uspio da vrati brejk i poslije gema na svoj servis izjednačio je na 3:3. Obojica su nakon toga osvajali gemove na svoj servis, nakon čega je set odlučen u taj brejku, koji je srpski teniser dobio sa 7:3. Tipsarević, 12. teniser svijeta, je potpuno dominirao u drugom setu, dozvolio je protivniku da osvoji samo jedan gem i poslije pola sata igre u toj dionici poveo  sa 2:0. Španac je u trećem setu zaigrao bolje, u drugom gemu oduzeo je servis protivniku i tu prednost sačuvao do kraja. Tipsarević je u šestom gemu četvrtog seta napravio brejk i poveo sa 4:2, ali je u narednom izgubio svoj servis, pa je Verdasko ubrzo preokrenuo na 5:4. Tipsarević je u 10. gemu, na servis Verdaska, imao dvije meč lopte, ali nije uspio da ih iskoristi. To je Španac iskoristio, već u narednom gemu napravio je brejk i poslije gema svog servisa sa 7:5 osvojio je četvrti set i izjednačio na 2:2. U odlučujućem petom setu srpski teniser je kod rezultata 3:3 imao dvije šanse za brejk koje nije iskoristio, ali je potom kod 7:6 imao nove dvije, iskoristio drugu i poslije četiri sata i 37 minuta igre prošlao u sljedeću rundu. Tipsarević će u trećem kolu igrati protiv 31. tenisera svijeta Mihaila Južnog iz Rusije, koji je pobijedio 125. igrača na ATP listi, Argentinca Federika Delbonisa sa 6:3, 6:7, 7:5, 6:4. Srpski teniser je do sada šest puta igrao sa Južnim i ostvario tri pobjede. Posljednji put igrali su prošle godine na Mastersu u Torontu kada je srpski teniser pobijedio sa 7:6, 6:4.