Đoković krenuo po trofej u Parizu

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković plasirao se u drugo kolo Rolan Garosa.

Republika Srpska 28.05.2013 | 21:45
Najbolji teniser svijeta Novak Đoković plasirao se u drugo kolo Rolan Garosa. Na startu turnira pobijedio je Belgijanca Davida Gofana sa 3:0 u setovima (7:6, 6:4, 7:5). U drugom kolu Rolan Garosa Đoković će igrati protiv pobjednika duela između Hrvata Ivana Dodiga i Argentinca Gvida Pelje. Oba tenisera su na početku meča bila sigurna na svoj servis, a prvi je do prilike da napravi brejk došao Đoković, ali je 58. teniser na ATP listi uspio da se odbrani u petom gemu. Do kraja prvog seta više nije bilo prilika za brejk, i Đoković i Gogran su bili sigurni na svoje servise, pa je pobjednik tog dijela igre riješen u taj-brejku. Najbolji teniser svijeta je bio sigurniji u taj-brejku i poslije 47 minuta igre dobio prvi set sa 7:6. Na samom početku drugog seta, u prvom gemu, Đoković je imao četiri prilike da oduzme servis Belgijancu, ali se, poslije velike borbe, Gofran odbranio. Ono što nije uspio u prvom gemu, sprski teniser je uspio u trećem, kada je vrlo lako napravio brejk i poveo sa 3:1. Mladi Belgijanac se, ipak, nije predavao, pa je u osmom gemu oduzeo servis Đokoviću sa "nulom" i izjednačio na 4:4. Međutim, najbolji teniser svijeta je već u narednom gemu "vratio" brejk i ponovo poveo, da bi u desetom gemu drugog seta, poslije propuštene četiri set lopte, iskoristio petu i dobio taj dio igre sa 6:4. U trećem setu sve do 11. gema niko od tenisera nije uspio da napravi brejk. Tada je Đoković iskoristio drugu priliku i poveo sa 6:5. Srpski teniser je u narednom gemu iskoristio prvu meč loptu i poslije dva sata i 15 minuta igre plasirao se u drugo kolo.