NBA: Karijeva magija, Voriorsi prestigli Bulse!

Košarkaši Golden Stejt Voriorsa oborili su rekord Džordanovih Čikago Bulsa iz sezone 1995./1996. po broju pobeda u regularnoj sezoni.

Košarka 14.04.2016 | 17:00

’Ratnici’ su savladali Memfis kod kuće sa 125:104 i ovu sezonu završavaju sa 73 pobede i samo devet poraza.

Posle iznenađujućeg poraza od Minesote, činilo se da će Voriorsima biti teško da obore rekord, ali oni su po dva puta dobili Sparse i Grizlise i tako su zaokružili fantastičnu sezonu.

Meč sa Memfisom bio je “jednosmerna ulica“ već od polovine prve četvrtine, kada je Kari za nešto više od minut ubacio tri trojke i odveo svoj tim na +14.

Ukupno je u prvoj četvrtini Kari dao 20 poena (šest trojki), a početkom treće deonice već je ubacio devet trojki i činilo se da bi mogao da napadne NBA rekord (po 12 su do sada dali baš Kari, Brajant i Donijel Maršal).

Ipak, posle 14 uzastopnih utakmica u kojima je igrao u poslednjoj deonici (rekord sezone), Kari je zbog toka utakmice dobio odmor i meč je okončao sa 45 poena (5-5 za dva, 10-19 za tri), 4 skoka i 6 asistencija, a prešao je kotu “400“ po broju ubačenih trojki.

Klej Tompson ubacio je 16 poena (6-13 iz igre), Herison Barns postigao je 15, a Drejmond Grin dodao je 11 poena, 9 skokova i 7 asistencija.

Na drugoj strani najefikasniji je bio Zek Rendolf sa 24 poena, 22 je postigao Lens Stivenson, a Džamajkl Grin postigao je 12.