FRA: Zlatanov het-trik protiv Nice, slavili Ren i Sent Etjen...

Fudbaleri Pari Sen Žermena pobedili su Nicu sa 4:1 u derbiju 32. kola Lige 1, a tri pogotka u tom trijumfu postigao je Zlatan Ibrahimović. Troa i zvanično ispao iz lige porazom od Anžea!

Fudbal 03.04.2016 | 00:15

’Sveci’, koji su uveliko obezbedili novu titulu šampiona Francuske, upisali su 25. pobedu ove sezone i sada imaju 80 bodova na čelu tabele, 25 više od drugoplasiranog Monaka.

Nica je, s druge strane, ostala na trećem mestu, sa 50 bodova, ali joj je ono ugroženo, pošto je prati Olimpik iz Liona, koji ima bod manje, ali i utakmicu manje.

Sjajno veče na „Parku prinčeva“, Ibrahimović je otvorio u 15. minutu na asistenciju Davida Luiza, da bi tri minuta kasnije Ben Arfa dao nadu gostima.

Međutim, švedski fudbaler je svoj drugi gol postigao u 34. minutu, da bi se i Luiz upisao u strelce u 48. Ibrahimović je svoj ’het-trik’ kompletirao u 82. minutu i tako ujedno postavio konačan rezultat utakmice.

Zlatan je na taj način broj svojih golova u prvenstvu ove sezone doveo do 30, a na poslednjih sedam utakmicama ’Svetaca’ u svim takmičenjima postigao je ukupno 11 golova.

Troa i zvanično ispao iz lige porazom od Anžea!

Ren ozbiljno želi u Ligu šampiona, a tamo će, kako stvari stoje da ga odvede ultratalentovani Osman Dembele. Tim iz Bretanje večeras je na svom stadionu savladao Rems sa 3:1 u duelu 32. kola francuske Lige 1.

Utakmicu je obeležio dvostruki strelac Dembele, koji je u 15. i 67. minutu zatresao protivničku mrežu i definitivno trasirao put ka pobedi.

Ovakva partija svakako će još više pojačati interesovanje najboljih evropskih klubova za 18-godišnjeg napadača Rena.

Poljak Kamil Grosicki bio je strelac prvog gola za Ren, dok je poraz Remsa ublažio Aisa Mandi u 59. minutu

Borbu za plasman u Ligu šampiona nastavio je nekadašnji vicešampion Evrope Sent Etjen koji je u gostima savladao Gazelek Ajačio na Korzici sa 2:0.

Nolan Ru u 15. i Kevin Teofil Katrin u 58. minutu osigurali su Sent Etjenu nova važna tri boda.

Ekipa Troa večeras je i zvanično ispala iz lige, pošto je nakon poraza od Anžea (1:0) ostala na 18 bodova manje od Remsa i Ajačija a do kraja je još šest kola.

Jedini pogodak na utakmici dao je Šarl Dije i to u sudijskoj nadoknadi vremena na stadionu Aub.

LIGA 1 - 32. KOLO: