Вучић: Посјета Зеленског добра за интересе Србије

Председник Александар Вучић изјавио је вечерас да је посета украјинског председника Володимира Зеленског добра за интересе Србије, не само због тога што је Зеленски у Београду потврдио став Украјине о поштовању територијалног интегритета Србије, већ и због позиције наше земље у целости.

Србија 10.08.2026 | 20:39
Вучић: Посјета Зеленског добра за интересе Србије

Вучић је на РТС, одговарајући на питање да прокоментарише наводе у немачким медијима да је била храброст угостити Володимира Зеленског у Београду, казао да не мисли да је то храброст, већ да сматра да је важно да се увек руководи интересима Србије.

"Могу да волим, могу да поштујем и неку другу заставу, никакав проблем, али мој је посао да се борим за српску тробојку. И за мене не постоји већа светиња и ништа важније. Урадили смо добар посао за Србију, наставићемо да радимо добар посао за Србију", казао је Вучић.

Наводећи да је на функцији председника десету годину, што је најдуже од увођења вишестраначја, Вучић је навео да то није посао за плату, већ да ради нешто у шта улаже целог себе.

"Сматрам да плату морате да зарадите поштено и одговорно. Ви радите за нешто у шта сте дали целог себе, сва своја уверења, сав свој живот, рад, енергију, све. И ви се борите за нешто, један од стубова на којима сам заснивао нашу политику, и сви ми заједно, јесте самосталност и независност Србије. И мислим да смо урадили велику ствар, мислим да смо урадили велику ствар", казао је Вучић.

Како је додао, добра ствар је урађена и због тога шта је Зеленски рекао у Београду, али и због побољшавања позиције Србије на сваки начин.

"Нама је уговор о слободној трговини у будућности са Украјином веома важан. Ми већ имамо 500 милиона долара размене са Украјином. Ми имамо много различитих тема. И као што сте видели, ја нисам имао никакав страх да кажем са ким радимо фабрику дронова, нити било шта друго. Као што нисам имао страх кад они дођу па кажу: 'Аха, види ено га, један авион извози се оружје'. Ја сам им тај дан одговорио. Не, није један, три су авиона била, да вам покажем слике. И наставиће се то", рекао је.

Истакао је да је он одговоран за раднике у Србији, али и за производњу и увоз оружја, као и за извоз.

"Одговоран сам да наша војска буде јака, да можемо да заштитимо своју земљу, да заштитимо свој народ. Ја не мислим да је то посебна храброст, ја само мислим да је важно да се увек руководите интересима Србије", истакао је Вучић.

(Тањуг) фото: Тањуг 

Коментари / 6

Оставите коментар
Name

ИСТОЧНО САРАЈЕВО

10.08.2026 21:37

Како да није значајна посјета Зеленског Србији.Још кад почнете правити дронове са Израелом и слати у Украјину.Биће вам од Руса ОРЕШНИК.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Марко

11.08.2026 05:31

Од намјенске индустрике у Србији живи преко 30 хиљада радника и исто толико породица, а Србија једина у овом дијелу свијета није увела санкције Русији, и на тој умјешности јој могу позавидити и Мерц и Макрон и њихове слуге, а ти цркни од муке што Србија тако успијева!

Name

За Марка

11.08.2026 15:44

Магаре ти само ка*ис.

Name

Јово

10.08.2026 21:40

А гдје је предсједник Путин ? Зар нисмо браћа са Русима ?

ОДГОВОРИТЕ
Name

Па

10.08.2026 22:48

Не може продавати дронове и Путину и Хеленском.

Name

Брут

11.08.2026 03:40

Много тога је добро за Србију осим тебе и твоје власти, због које је Србија криминализована држава, пуна неправде и лоповлука. Све буде и прође и то ће ако нам се посрећи.

ОДГОВОРИТЕ