Имљани: Станивуковић на освећењу обновљене цркве брвнаре

Предсједник Покрета сигурна Српска и градоначелник Бањалуке Драшко Станивуковић присуствовао је освећењу обновљене цркве брвнаре у Имљанима, светиње посвећене Светом пророку Илији, старе више од четири вијека, која свједочи о истрајности, вјери и снази српског народа.

Република Српска 02.08.2026 | 17:25
Имљани: Станивуковић на освећењу обновљене цркве брвнаре

"Посебно ми је драго што сам имао прилику да лично подржим обнову овог светог мјеста, које је кроз вијекове окупљало народ и чувало наш духовни и национални идентитет", поручио је Станивуковић.

Он је истакао да је, разговарајући са људима који се враћају у свој завичај, још једном увидио да постоји искрена жеља за повратком, животом на селу и развојем ових крајева.

"Да би то било могуће, неопходна је снажнија подршка институција Републике Српске кроз конкретне мјере, подстицаје и улагања. Зато је наша обавеза да улажемо у овакве крајеве, чувамо наше светиње и стварамо услове да живот овдје буде сигурнији и бољи", нагласио је предсједник ПСС-а.

Поводом празника Светог пророка Илије, Станивуковић је поручио да обнављајући светиње обнављамо и себе, своју вјеру, јединство и љубав према Републици Српској.

(БН) Фото: ПСС

Коментари / 5

Оставите коментар
Name

Тадиц

02.08.2026 17:44

Тацно тако.Браво Градонацелнице.Једини си који знас вриједност вјере.Требају многи да се угледају на вас.Нек вас Бог цува,и сав свијет.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Будуци

02.08.2026 17:48

Предсједник Владе РС најбољи до сада. Браво.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Јојко

02.08.2026 17:59

А Додика нема јер није ни Србин и мрзи све што је православно

ОДГОВОРИТЕ
Name

Роки

02.08.2026 18:00

Аве похвале за господина градонацелника Драска и пунк подрска из лијепих Корицана.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Навике од гуњс

02.08.2026 18:23

Види ти њега како је обукао сако.

ОДГОВОРИТЕ