Данас у Њујорку дебата Савјета безбедности о БиХ
Полугодишња дебата Савјета безбједности Уједињених нација о БиХ биће одржана данас у Њујорку, а очекује се да ће фокус бити стављен и на улогу ОХР-а.
Свијет 12.05.2026 | 05:53
Влада Републике Српске усвојила је 35. извјештај Савјету безбједности у којем је истакнута досљедна подршка Републике Српске Дејтонском споразуму и уставном поретку БиХ који је тим документом успостављен, а указано је на проблем да појединци у БиХ и ван ње не прихватају дејтонски компромис.
ОХР је објавио дан уочи сједнице да је Кристијан Шмит донио личну одлуку да напушта БиХ.
Шмит је о својој одлуци обавијестио Управни одбор Савјета за спровођење мира од којег је, како се наводи, затражио да започну рад на проналажењу његовог насљедника.
Сједница Савјета безбједности Уједињених нација заказана је за 10 часова по источноамеричком времену, односно 16 часова по нашем времену.
(БН) Фото: Тањуг

Коментари / 4
Оставите коментарЗрле
12.05.2026 08:00Вон дер Лајен за насљедника Смита!
ОДГОВОРИТЕБаки
12.05.2026 09:14Како да не, то су ваше жеље из махале. Мислим да ћете се непријатно изненадити избором. Знам да вас је погодио одлазак швабе, а још нисте прежалили ни Марфија. Баш незгодно.
ТРЛА БАБА ЛАН
12.05.2026 08:25ТРЛА БАБА ЛАН ДА ЈОЈ ПРОДЈЕ ДАН. ОДЕ СВАБА ДОЦЕ ДРУГИ. САМО ДЗАБА БАЛКАНСКА КОКОДАКАЊА НЕМА ТУ ПРОМЈЕНЕ БИЛО ЦЕГА.
ОДГОВОРИТЕОдлазећи шмит
12.05.2026 13:24Нису балканци свјесни своје наивности,сви ни требали реци имовина је искључиво државна да би заштитили себе.Ово сад је опет класична римскоанглосаксонска "дивиде анд цонqуер" и црпи ресурсе. Ако имовина буде ишла на ентите онда ће снсд и њихова клика све прекопати и продати као сировину. Ја сам зато да се имовина чува у бх парламенту а располаже у ентитетима. Овако ће бити приватна прћија.
ОДГОВОРИТЕ