Stanivuković je poslao snažnu poruku jedinstva

Predsjednik Srpske demokratske stranke Branko Blanuša poručio je da odluka Draška Stanivukovića i Pokreta sigurna Srpska da podrže njegovu kandidaturu za predsjednika Republike Srpske predstavlja važan korak ka ujedinjavanju opozicije i stvaranju snažnog fronta za promjene.

Republika Srpska 05.07.2026 | 21:39
Stanivuković je poslao snažnu poruku jedinstva

Predsjednik Srpske demokratske stranke Branko Blanuša poručio je da odluka Draška Stanivukovića i Pokreta sigurna Srpska da podrže njegovu kandidaturu za predsjednika Republike Srpske predstavlja važan korak ka ujedinjavanju opozicije i stvaranju snažnog fronta za promjene.

„Danas smo korak bliže drugačijoj Srpskoj u kojoj vladaju pravda, a građani žive dostojanstveno i sigurno“, istakao je Blanuša.

On je uputio iskrenu zahvalnost Drašku Stanivukoviću i Pokretu Sigurna Srpska na, kako je naveo, odgovornoj odluci da podrže njegovu kandidaturu kao kandidata opozicije za predsjednika Republike Srpske.

„Takva odluka je pravi dokaz da se lični i stranački interesi mogu ostaviti po strani zarad opšteg dobra i želje da Republika Srpska bude zemlja po mjeri građana, a ne otuđene vlasti. Upravo u tome je veličina ovakve odluke“, naglasio je Blanuša.

Predsjednik SDS-a poručio je da je sada vrijeme da se sva energija usmjeri ka izborima 4. oktobra i zajedničkoj borbi za promjene.

„Sada se okrećemo 4. oktobru. Promjene će doći jedino ukoliko budemo svi zajedno“, zaključio je Blanuša.

(BN) Foto: Tanjug

Komentari / 18

Ostavite komentar
Name

PATRIOTA 1

05.07.2026 21:57

Jel Stanivukovic misli da je jači ako je stranku nazvao PSS.BEZ SDS SU NIŠTA. Staje što cuti Bosic Mihaljica i drugi. Svaka čast Igoru Radojčić gospodin patriota VLAST ga iskoristili pa ga se odrekla NJIHOVA BRUKA.Čestit čovjek bez afera iza sebe. ŽIVJELA REPUBLIKA SRPSKA,SRBIJA I RUSIJA I SLOBODNA EVROPA DOLE SAD I NATO

ODGOVORITE
Name

Ре

06.07.2026 09:33

Igor nije iskoristio državu, godinama bio uz vlast, žena iz vlade u EP BIH , ako si iz BL prošetaj do Priječana pa pitaj da li ovde ima i koja je vila od Igora, kad si nešto čuo da je rekao protiv vlasti, daj ljudi malo razmišljate pa SDS je uništen ni deset poslanika neće imati, pred nama je.

Name

Bijeljina

05.07.2026 22:01

Draško je pokazao da je veliki i razuman čovjek, da je za dogovor, ukrupnjavanje opozicije i pobjedu, za razliku od onog malog drekavca koji samo što još nije napao sam sebe!?

ODGOVORITE
Name

Re

06.07.2026 05:03

Vidićeš poslije izbora ko je drekavac

Name

Boris

05.07.2026 22:02

Stanivuković je zaista pokazao veličinu. Ovo je za poštovanje. Tako rade pametni i mudri.

ODGOVORITE
Name

To

05.07.2026 22:06

Je pravo rjesenje u korist naroda i Republike Srpske, veliki pozdrav za ujedinjenu opoziciju. Vjera u promjene je tu, oktobar ce otjerati 20 godisnje vladare 😀

ODGOVORITE
Name

Pero

05.07.2026 22:08

Najpametniji potez opozicije Poslije izbora Stanivuković presjednik vlade RS i svi zadovoljni.

ODGOVORITE
Name

Ma da

05.07.2026 22:22

A Jelena šta sa njom.

Name

Bl

05.07.2026 22:41

Jel ti to ozbiljno misliš. Hahaha

Name

Pd

06.07.2026 08:23

Biće premijer nesvršeni student. Blago nama. Sve su ovo kalkulacije, istrgovao je dečko dobro. On će kao onaj ratni profiter i dezerter, na bilo kojoj funkciji da bude on će da se pita. Samo da ostane blizu budžeta, da može da arči naše pare. Istinski patriote su Vukan, Petrović, Crnadak i ekipa uz njih. Ova druga struja sa Blanušom i Draškom će biti nova simbioza.

Name

MeNAGER

06.07.2026 00:41

Pa da sada Drasko ispada mesija i najveci opozicionar a ti ces ispasti obicna ovca (naravno za to ces verovatno kriviti Vukanovica a sto i jeste plan i cilj postizborne situacije Ti nestajes sa politicke scene isto kao i Jelena a Drasko ostaje jedini "borac" protiv rezima Al to je samo plan koji nemoze bas tako lako proci) Ali verovatno si ti to svesno i prihvatio A zasto i zbog cega ce se otkrije nekada

ODGOVORITE
Name

Glas

06.07.2026 06:30

Najbitnije jedinstvo.Ako se stane u kolonu svi kao jedan.Rezim ne da pada,nego ce jedino prikupiti ono glasova od svojih bezvratih sto drze u saci.Ali i ono bi se trebali probuditi pod hitno,posto brod na kojem stoje,upravo tone! U pamet narode,sad je vjetar promjene.

ODGOVORITE
Name

Mimi

06.07.2026 06:57

Bravo mladi čovječe, pravi patriota, pobijedio razum i snaga za borbu za RS. Sve pohvale, samo naprijed i sretno.

ODGOVORITE
Name

Rad

06.07.2026 07:18

Ispade ti profesore dosta bolji politicar i predsjednika stranke od nekoliko prethodnih. Svaka ti cast na upornosti i na mudrosti.

ODGOVORITE
Name

Boze sacuvaj

06.07.2026 08:46

Ko me vidi koja je ovo podvala, taj je glup. Ovo je osmislio laznih crnogorac a Mali bekan voli da je u prvom planu Posloje izbora kada Blanusa izgubi dolazecem Bajini Ali crnogorac je premijer sto mu je cilj a Mali ostaje Mali. E moj glupi narode ti glasaj za svoju propasti umjesto da izadjes zbog prevare te glasscke listice prekrizis. Ovakva izborna parada I prevara ne treba ovom dludjenom narodu. Baja ce da jasi, crnogorac premijer Zeljka ponovo u Sarajevu a ostalih bekani.

ODGOVORITE
Name

ГидронијеРС

06.07.2026 08:47

Амерички сатанисти и фашисти, ништа се не сикирајте, то само раде колонијалне велеиздајничке власти, ни једном иоле нормалном србину то никад не би пало на памет. Доћи ће вријеме ваше пропасти, ако Бог да, а секунду после ћемо се обрачунати са вашим шугавим слугама

ODGOVORITE
Name

Aleksandar

06.07.2026 09:23

Jel to taj što bi pregovarao o imovini Republike Srpske😂

ODGOVORITE
Name

Bobi

06.07.2026 16:49

Blanusa izgubio si jednom i ponovo to zelis. Zasto Drasku sansu niste dali

ODGOVORITE