Odbačena prijava protiv Milića za pomoć počiniocu
Više javno tužilaštvo u Beogradu odbacilo je krivičnu prijavu protiv bivšeg načelnika Policijske uprave za grad Beograd Veselina Milića u dijelu u kojem mu se na teret stavlja krivično djelo pomoć učiniocu poslije izvršenog krivičnog djela.
Srbija 09.06.2026 | 16:45
Uvezi sa dijelom krivične prijave kojim mu se na teret stavlja krivično djelo neprijavljivanje krivičnog djela i učinioca, tužilaštvo nastavlja preduzimanje dokaznih radnji, saopšteno je iz ovog tužilaštva.
U saopštenju se navodi da je u toku istraga koja se vodi zbog izvršenja krivičnog djela teško ubistvo na štetu A.N. 12. maja u restoranu “27”.
Iz Tužilaštva dodaju da iz prikupljenih dokaza proizilaze osnovi sumnje da je Veselin Milića u noći između 12. i 13. maja vlasnik restorana, osumnjičeni N.L, telefonom obavijestio o događaju u restoranu u kojem su se u tom trenutku nalazili i drugi gosti, te da on krivična djela koja se gone po službenoj dužnosti nije prijavio nadležnim organima, a bio je dužan da to učini.
Navode da je Tužilaštvo preduzelo niz dokaznih radnji i naložilo odgovarajuća vještačenja s ciljem utvrđivanja okolnosti, te će dalji tok postupka zavisiti od sadržnine dostavljenog dokaznog materijala.
U restoranu “27” na Senjaku 12. maja ubijen je Aleksandar Nešović, čiji su posmrtni ostaci pronađeni 10 dana kasnije u buretu u okolini Inđije.
Nakon toga, uhapšen je i doskorašnji načelnik beogradske policije Veselin Milić, koji je nakon hapšenja smijenjen sa te dužnosti.
(Srna) Foto: Tanjug

Komentari / 9
Ostavite komentarBorac
09.06.2026 17:31To se znalu u startu.
ODGOVORITEre Borac
09.06.2026 18:14Šta si ti znao? Takvi kao ti su obično generali poslije bitke.
G....
09.06.2026 18:12Nije on tu ni bio.
ODGOVORITEKontra Obaveštajna Služba
09.06.2026 18:52Ne mogu mu ništa jer mnogo zna..
ODGOVORITEPaja Patak
09.06.2026 18:54Sad on njih ucjenuje , ipak nije on običan glupi pandur sa kursem već sa iskustvom
ODGOVORITEПредатор
09.06.2026 19:30Пара врти где бургија неће
ODGOVORITEguest
10.06.2026 06:42Pre će biti informacije i dokazi vrte gdje burgija neće. Ovaj verovatno ima dokaze o umešanosti pola države u kriminal.
Neko iz mase
09.06.2026 19:38Sad ce jos odstetu platiti
ODGOVORITETd
10.06.2026 00:13Pustite čovjeka ostaše poslovi
ODGOVORITE