Operativna akcija “Virus”- pretresi na 12 lokacija
Policijski službenici Državne agencije za istrage i zaštitu (SIPA) danas (19.02.2026. godine) zajedno sa policijskim službenicima Ministarstva unutrašnjih poslova Unsko-sanskog kantona Bihać, provode operativnu akciju kodnog naziva „Virus“ u okviru koje se vrše pretresi stambenih i pomoćnih objekata i pokretnih stvari na 12 lokacija, na području Bihaća, Cazina, Bosanske Krupe i Mostara.
Bosna i Hercegovina 19.02.2026 | 13:31
Pretresi se vrše po nalozima Kantonalnog suda u Bihaću i Opštinskog suda u Mostaru i pod nadzorom Kantonalnog tužilaštva Unsko-sanskog kantona Bihać i Kantonalnog tužilaštva Hercegovačko-neretvanskog kantona, zbog postojanja osnova sumnje da je počinjeno krivično djelo „Neovlaštena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga“ propisano Krivičnim zakonom Federacije Bosne i Hercegovine.
Do sada je u pretresima otkriveno i privremeno oduzeto oko dva kilograma bijele praškaste materije koja svojim izgledom asocira na opojnu drogu kokain, oko pet kilograma zelene biljne materije koja svojim izgledom asocira na opojnu drogu kanabis, 30 grama smeđe praškaste materije koja svojim izgledom asocira na opojnu drogu heroin, tri pištolja sa municijom, mobilni telefoni kao i drugi predemeti koji mogu poslužiti kao dokaz u krivičnom postupku.
Slobode lišeno šest lica koja će nakon kriminalističke obrade i ispitivanja u svojstvu osumnjičenih, biće predata u dalju nadležnostu naprijed navedenih tužilaštava.
U realizaciji operativne akcije „Virus“ učestvuju i policijski službenici Ministarstva unutrašnjih poslova Hercegovačko-neretvanskog kantona.
Više informacija u toku dana, po okončanju aktivnosti.
(BN)

Komentari / 7
Ostavite komentarWe
19.02.2026 13:40Sto vise akcija vise procvata
ODGOVORITERe we
19.02.2026 15:22Sazna li se i kazni Dr. Djajic na čijem se stolu našao bijeli prah. Ko mu ga donese šta bi dalje???
BATO
19.02.2026 14:41Hoćel nekad pretres kapitalaca??
ODGOVORITEGoran
19.02.2026 15:06Kada će uhapsiti nekoga od glavnih a ne samo sitne narkomane i dilere , a pri tom po društvenim mrežama imate snimak iz UKC gdje se nosi droga u kesi i šta bi? Ništa ovo je samo dokaz da smo mi propalo društvo i da vlada mafija.
ODGOVORITEOk
19.02.2026 16:00Jel Uhapsen Dodik ?
ODGOVORITEOKO
19.02.2026 18:09Aa,to u UKC je za medicinske svrhe
ODGOVORITEАло људи
19.02.2026 19:07Јебеш траву,ко ували др Ђају ко су му добављачи они испред КБЦ што су чекали на паркингу за 40000.
ODGOVORITE