Učenici u Laktašima masovno gube svijest, hitna pomoć reagovala 90 puta?!
Nakon što je "ReStart Srpska" otkrio da učenici u Srednjoškolskom centru Laktaši masovno padaju u nesvijest i da nadležni organi u ovom gradu, na bizaran način pokušavaju čitavu stvar da zataškaju oglasili su se i iz SŠC i iz gradske uprave.
Republika Srpska 30.12.2025 | 12:46
Bolje da nisu, jer, pored toga što su pokušali da manipulišu brojevima i što su bili kontradiktorni jedni drugima, nisu odgovorili na ključna pitanja:
ŠTA JE UZROK MASOVNIH GUBITAKA SVIJESTI učenika i zašto je služba hitne pomoći unazad samo tri mjeseca u SŠC morala da interveniše nevjerovatnih 90 PUTA???
Izjava gradonačelnika Laktaša kojom se javnost pokušava uvjeriti da „sigurno nije problem školska zgrada“ predstavlja neutemeljenu tvrdnju i grubo obmanjivanje javnosti.
Podsjećamo na hronologiju koju niko ne može da ospori. Nova zgrada Srednjoškolskog centra u Laktašima otvorena je u petak, 29. avgusta.
Nastava je počela samo tri dana kasnije. Ubrzo nakon toga prvi učenik je pao u nesvijest. Nešto kasnije slijedi niz sličnih događaja koji traju mjesecima.
Do danas je hitna pomoć u školu dolazila 90 puta tokom približno 75 školskih dana, a neki učenici su prilikom padova zadobili teže tjelesne povrede.
U takvim okolnostima, tvrditi da je „sigurno da uzrok nije objekat škole“ nije stručno mišljenje – to je politička presuda bez dokaza.
Posebno je problematična izjava da su „sva djeca imala te probleme i ranije“. Ona je netačna, jer se ne odnosi na sve slučajeve, već samo na jedan slučaj - drugi učenici su potpuno zdravi!
Ovakvim izjavama odgovornost se svjesno prebacuje na djecu i njihove porodice, dok se objekat – simbol “uspješnog projekta” – unaprijed amnestira od bilo kakve provjere. To nije zaštita učenika, to je zaštita političkog narativa.
Struka ne funkcioniše na principu „sigurno nije“. Struka funkcioniše na osnovu mjerenja, analiza i dokaza. Ako su ljekari i psiholozi zaista uključeni, gdje su njihovi zvanični, pisani i javno dostupni nalazi? Ako je zgrada ispravna, zašto nije urađena nezavisna analiza kvaliteta vazduha, ventilacije i isparavanja, posebno imajući u vidu da se radi o potpuno novom objektu?
U videu koji smo objavili na našim društvenim mrežama pozvali smo nadležne organe, od inspektorata do Ministarstva zdravlja Republike Srpske da sve shvate ozbiljno i izvrše potrebne provjere, kako bi se prvenstveno zaštitila djeca, zatim umirila javnost u Laktašima i Srpcu, a na kraju olakašao i rad profesora.
Ovo je idealno vrijeme, jer su od petka djeca na raspustu i sada se mora djelovati kako se slične stvari ne bi ponavljale i u drugom polugodištu.
Ukoliko SŠC Laktaši i sam grad ne zatraže kontrolu objekta i nezavisnu istragu o tome šta je uzrok gubljenja svijesti srednjoškolaca, a nakon toga o preduzetim koracima ne obavijeste javnost, Restart će biti primoran da putem konferencije za medije koju ćemo održati ispred zgrade SŠC Laktaši, javnost do detalja uputi o svim saznanjima koje imamo.
Djeca ne smiju ići u školu dok se ne utvrdi i ukloni uzrok bizarnih sinkopa i obezbijede normalni uslovi funkcionisanja Srednjoškolskog centra.
(Restart)

Komentari / 30
Ostavite komentarEDIS
30.12.2025 13:14Ako je ovo istina, ja kao roditelj, ne mogu da shvatim kako roditelji ove djece koja idu u ovu skolu dopustaju da im djeca uopste predju prag skole. S druge strane kako se do sada nisu organizirali i neki protest napravili (ili mozda i jesu, ali nisu mediji prenijeli). Jer ovo ne moze biti slucajnost, nesto nije OK sa skole ili neki drugi razlog.
ODGOVORITEMilko
30.12.2025 15:27Strah od odmazde je veliki. Narod je zarobljen od strane kriminalnog režima do te mjere da ne smije progovoriti.
Joja
30.12.2025 20:24Bitno je da se urusava destabilizuje Republika Srpska . Sto je jedini cilj ovog bosnjackog portala.
aćim
31.12.2025 12:18Pa nesmiju jer su vojnici SNSD.Ako se budu bunili proglase ih izdajnicima, kako to obično radi SNSD.U njih koji ne misle kao njihov vrh odmah budu proglašeni izdajnicima kao i ostali građani u RS.
bl
30.12.2025 13:21Da se mene pita ja bi zatvorio skolu i otvorio kockarnicu.
ODGOVORITERe
30.12.2025 16:26Ali te se nazalost nepita.
Ina
30.12.2025 17:41🤣🤣🤣🤣
Dragan koronja
30.12.2025 13:24Gde žive dobro su u životu
ODGOVORITEРе
30.12.2025 14:01Šta roditelji kažu, ako je istina sve to ,šta njih to ne dotiče, sve ok, da nije stranka zabranila da se priča.
ODGOVORITEUpravo suprotno
30.12.2025 14:19Ako je ovaj narod, mislim na roditelje djece koja idu u tu školu, toliko lud i glup da vjeruje u izjave koji im se plasiraju od strane škole, onda ne treba niko drugi ništa pokretati, neka djeca i dalje padaju u nesvjest, da vidimo dokle ide ta granica ludila.
ODGOVORITEAnoniman
30.12.2025 14:21Obavezno ispitajte zračenje,to je jednostavno trebaju vam samo rabljenih., a možete i aparatima ako ih imate
ODGOVORITEBine
30.12.2025 14:44O ovome se ćuti mjesecima! Gdje su inspekcije???
ODGOVORITEoki
31.12.2025 07:55O ovome se cuti mjesecima.Gdje su roditelji?
Fora
30.12.2025 14:50To im je fora da bježe iz škole. Niđe veze.
ODGOVORITEZmaj
30.12.2025 14:52Da se to slučajno desilo u Bjeljini i B Luči svetaka sanitarna i sve druge inspekcije di bile na terenu a mnogi viđeni funkcioaeri tih gradova pritvoreni
ODGOVORITESova X
30.12.2025 15:38A niko ne priča i piše da nisu opijati u pitanju ...neko je X praškasti opijat koji utiče na ljude da takve ideje postoje da u nesvest padaju. Samo veča kontrola ko ulazi u Školu...tačka...😎
ODGOVORITEDodik
30.12.2025 15:41Za ovo je krivo politicko Sarajevo, muslimani i burek.
ODGOVORITEPraseci
30.12.2025 15:51Direktor odmah u zatvor pa cemo vidjeti sta je u pitanju.
ODGOVORITEPrezime
30.12.2025 19:11i ja mislim da je njihovo maslo, a ne naša domaća mast.
Oglo
30.12.2025 15:52Dečija posla sve je tik tok izazov
ODGOVORITEMiroslav
30.12.2025 16:29Bice da je mozda 5g
ODGOVORITEMiroslav S.
30.12.2025 16:37Dok se ne sazna razlog nesvestice, deca neka ne imu u skolu. Pa ce drzava morati naci razlog nesvestice kod dece.
ODGOVORITEPero
30.12.2025 17:02Treba pdo hitno ispitati sva zraćenja Da nema podzemnih voda Viditi sa izvođačima radova koji materija koripteni u izgrradnji i odakle suu nabavljani.Čime se škola grije a sa kojim komponentamaElem zatvoriti čkolu na mjesec dan i izvesti sva ispitivanja Ne padaju djeca u nesvjest bez veze i to baš u tom objektu.
ODGOVORITEŠkole
30.12.2025 17:14...nisu osveštane i da li nosi ime po svecu nekom, ne bi se ovakve stvari dešavale! Meni se ipak čini da su muslimani krivi za ovo!
ODGOVORITEVlašću obespravljeni građanin
30.12.2025 18:43Pa ljudi to su Laktaši. A zna se ko vedri i oblači. Neka neko od roditelja i zaposlenih samo pisne.Nema šanse,sve kupljeno i korumpirano. I zaposleni i učenici "jačih"škola ušli preko stranke. I sve javne ustanove su pretvorene u njihovo vlasništvo i glasačko tijelo.
ODGOVORITESrbo
30.12.2025 19:20Šta će Srbadiji uopšte škola, otvorite im sportsku kladionicu na tom mjestu, preko puta kiosk gdje mogu Nikšićko u plastičnoj flaši za 2 KM kupiti i nek dižu tri prsta po cijeli dan i viču Srbija do Tokija.
ODGOVORITERe
30.12.2025 20:36To je najbolje rješenje. I samo pojačati srbovanje.
Marko Kraljević
30.12.2025 21:04Učenici će imati dobru zdravstvenu zaštitu u Domu zdravlja Laktaši , jer je direktor bivša frizerka.
ODGOVORITEre
31.12.2025 07:58Mislis stvarno da direktor Doma zdravlja odlucuje o zdravstvenoj zastiti?
Zdenko
31.12.2025 03:08Kad je onako prošla lažna pandemija u cijelom svijetu a konstantno nas zasipaju otrovima iz aviona onda ovakvo nešto nije nikakvo čudo. Prema podacima - moguće je da je ugrađeno kako vidljivih tako i nevidljivih aparata za praćenje i nadzor a koji emituju elektromagnetno zračenje. Neke frekvencije mogu uzrokovati ozbiljune tegobe uključujući i apsorbovanje kiseonika. To je suštinski kao da se nalaze u komori gdje je procenat kiseonika na 50 posto ili čak manje od normalnog...
ODGOVORITE