Црна Гора: Ухапшен кавчанин Крста Марош у Малаги

- Високорангирани члан организоване криминалне групе из Кавача Крста Марош (47) ухапшен је у шпанском граду Малага.

Регион 13.10.2025 | 12:02
Црна Гора: Ухапшен кавчанин Крста Марош у Малаги

Он је ухапшен по "црвеној" потерници Интерпола Црна Гора. Реч је о остакнутом члану кавачког клана, блиском Радоју Звицеру, сазнаје портал РТЦГ из Управе полиције.

Управа полиције саопштила је да ухапшеног потражују ради присуства суђењу у кривичном поступку који се против њега води због сумње да је извршио кривично дело стварање криминалне организације и тешко убиство.

"Директном разменом података надлежних служби за циљане потраге Управе полиције и тимова за циљане потраге земаља Европске уније, полиција је дошла до сазнања о локацији траженог лица које је приликом скривања користило више лажних идентитета, те су континуиране циљане мере и радње, темељно планирање и интензивна размена оперативних и обавештајних информација са органима за спровођење закона Краљевине Шпаније резултирале лишењем слободе овога лица. М.К. важи за једног од истакнутих чланова високоризичне криминалне групе са територије Црне Горе", наводи се у полицијском саопштењу.

Додају да следи даља комуникација између правосудних органа Црне Горе и Краљевине Шпаније у оквиру екстрадиционог поступка.

(Тањуг) Фото: YоуТубе

Коментари / 3

Оставите коментар
Name

Ето га

13.10.2025 14:17

Све може кад се хоће. Тек је сад прорадила држава у вези криминала.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Само један

13.10.2025 14:18

На цело Владе вратити Абазовица нема бољег од њега.

ОДГОВОРИТЕ
Name

ГЛУПОСТИ

13.10.2025 14:33

СВЕ ХАПСЕ АЛ У ЦРНОЈ ГОРИ НЕ ХАПСЕ.ПА СТО ТОГ ЗВИЦЕРА НЕ УХАПСЕ.

ОДГОВОРИТЕ