Пораз кошаркаша Партизана од Турк Телекома

- Кошаркаши Партизана изгубили су вечерас од Турк Телекома 85:71 у Анкари у 11. колу Еврокупа.

Кошарка 25.01.2022 | 21:02

Изабраници Жељка Обрадовића сада имају скор од осам победа и три пораза, док је Турк Телеком уписао шести тријумф.

Најефикаснији у победничком тиму био је Ентони Клемонс са 20 поена и осам асистенција, док се у београдском тиму истакао Далас Мур са 15 кошева.

Кевин Пантер додао је 14 поена, као Матијас Лесор, док су по 10 оена убацили Зек Ледеј и Алекса Аврамовић.

Турски тим је боље отворио меч, водио је са највише 13 поена предности у првом делу, да би у друго полувреме ушао са плус 11 (43:32).

У наставку је и даље виђено бледо изадање црно-белих који никако нису успели да пронађу ритам.

На старту треће деонице успели су да смање за остатак на девет поена, али ништа више од тога нису могли.

Турк Телеком је брзо вратио двоцифрени вишсак и контролу утакмице, водили су са 53:38, да би у одлуцуцјућих 10 минута ушли са вишком од 14 поена (60:46).

Шут са дистанце служио је домаћина и на старту последње четвртине било је чак и 19 разлике.

До краја меча успели су да сачувају предност и упишу шести тријумф.

(Тањуг Фото: КК Партизан)