На истоку ништа ново: Лудогорец осми пут шампион!

Бугари имају новог-старог првака!

Фудбал 24.05.2019 | 21:17
Статус кво у Бугарској. Године лете, име шампиона се не мења. Неизвесније него претходних година, Лудогорец је освојио титулу првака државе, осми пут заредом. И осми пут у својој историји.

Пред завршну рунду Лудогорец је имао бод више од ЦСКА, тако је тих последњих 90 минута сезоне одређивало првака. Клуб из Разграда, иако склон киксевима у претходним рундама, овог пута ништа није препустио случају. Черноморе је потучено са 4:1, тако да је круна остала у табору зелених.

Јакуб Свјерчок са три гола био је најзаслужнији за тријумф новог-старог шампиона.

ЦСКА је до победе против Ботева до победе дошао голом тек у 90. минуту, стрелац је био Жоржињо, али с обзиром на тријумф Лудогореца, тај резултат је ионако остао у другом плану.

Клуб из Разграда ће поново у квалификације за Лигу шампиона, док су место на европској сцени изборили и ЦСКА, Левски и Локомотива Пловдив као победник Купа.