ХОЛ: ПСВ разбио Зволе и опет је први!

Ајакс се џабе надао: Небески летач Де Јонг и гепард Бергвајн удавили Зволе! ПСВ Ајндховен се убедљивим тријумфом вратио на чело Ередивизије - 4:0 (1:0).  ПСВ опет лидер, али и рекордер! Фудбалери из Ајндховена и на 28. узастопном мечу затресли мрежу противника.

Фудбал 04.04.2019 | 21:10
Кратко је трајала жалост у Ајндховену због недељног пораза у дербију од Ајакса у Амстердаму. Свесни да имају два бода предности фудбалери Марка ван Бомела потрудили су се данас да одрже исту и то убедљивим тријумфом над Зволеом од 4:0.

Доминирао је домаћин од самог почетка, али му је било потребно буђење на полувремену пошто је једини детаљ по којем ћемо памтити први део леп погодак главом капитена Лука де Јонга у 24. минуту. Корнер са десне стране извео је Гастон Переиро, а центарфор Филипсоваца закуцао лопту у мрежу гостију за 1:0.

Генерално, Зволе није имао амбиција данас да се надиграва и проба да учини услугу Ајаксу. Вероватно да и њихов тренер Јап Стам који од јуна преузима Фајенорд више жели да титула заврши у Ајндховену где се играчки афирмисао, него у Амстердаму где је завршио каријеру, па је данас само чеситао свом некадашњем тиму.

Много бољу игру приказали су домаћини у другом полувремену, а најлепши детаљ на мечу видели смо у 62. минуту. Фантастични Стривен Бергвајн узео је лопту на својој половини, претрчао 70 метара у спринту с њом као гепард и матирао гостујућег голмана Пала за 2:0.

На 3:0 за домаћине повисио је опет главом капитен Де Јонг (што му је 24. погодак у сезони) у 76, а тачку на тријумф ставио је резервиста Донијел Мален у четвртом минуту надокнаде.

Важна и убедљива победа помогла је Филипсовцима и да преломе предност у гол-разлици (која одлучује о шампиону у случају истог броја бодова) коју има Ајакс, па је сада 71:65 у корист Копљаника. Такође, ПСВ Ајндховен очекује и тежак задатак у следећем колу када гостује шестопласираном Витесеу.

Само 24 часа Ајакс је био лидер холандске Ередивизије, и то први пут послије 1.060 дана, али високом побједом против Зволеа (4:0), фудбалери ПСВ Ајндховена вратили су се на челну позицију.

Притом су и у 28. узастопном мечу у домаћем првенству постигли барем један гол, што никоме до сада није пошло за руком у 21. вијеку.

Два од четири поготка постигао је Лук Де Јонг, први стријеац лиге, који је тренутно са 24 поготка четири корака испред Душана Тадића.

ПСВ сада има 70 бодова, Ајакс 68, а слиједе АЗ Алкмар са чак 17 бодова мање од тима из Амстердама, Фајенорд је сакупио 47, Утрехт бод мање...

ХОЛАНДИЈА 1 - 28. коло