Цвајта: Кил почео да баца “петарде“, Гројтер живнуо!

Новајлија у лиги за сада једини показује калибар да се носи са Фортуном.

Фудбал 16.10.2017 | 10:45
Холштајн је у страшној серији и Холштајн ће, како ствари, стоје, бити једини прави конкурент Фортуни у борби за прво место у Цвајти! Новајлија из Кила забележио је још једну победу, овога пута на страни, потврдивши епитет најефикасније екипе лиге - 5:3.

Хајденхајм се добро борио, имао је предност од 1:0 и успео да са играчем мање - искључен Вител још у 42. минуту - постигне два поготка почетком другог дела, чиме је окренуо на 3:2 - претходни преокрет режирао је најбољи актер овог сусрета, бивши омладинац Дортмунда Марвин Дукаш - али бројчана предност била је пресудна у финишу.

Кил је брзо изједначио на 3:3 преко Дрекслера, да би у последњих десетак минута резервиста Кинсонби и Дукаш комплетирајући хет-трик нокаутирсали жилавог домаћина -5:3.

До веома важна три бода дошао је Гројтер Фирт у судару са Ауеом (2:1), чиме су Детелинари живнули у борби за опстанак, док је Унион Берлин доста лагано славио на гостовању Регензбургу - 2:0.