ФРА: Шоу Нејмара - 6:2 са десеторицом у пољу!

До искључења Вератија резултат је био 2:1, а онда. . .

Фудбал 21.08.2017 | 12:30
Последња утакмица 3. кола Лиге 1, заказана за недељу увече на "Парку принчева", имала је два дела - пре и после исључења Марка Вератија у 69. минуту.

У игри 11 на 11 резултат је био 2:1, а у игри 10 на 11 резултат је био 4:1.

На крају: Пари Сен Жермен - Тулуз 6:2 (2:1) за повратак "светаца" на деобу првог места на табели са шампионом Монаком и изненађујуће убедљивим Сент Етјеном.

Састав који је на терен послао Унаи Емери, и у којем је други пут био скоро пола милијарде скупо појачање, Нејмар Жуниор, примио је гол у 18. минуту после дивне акције асистента Келвина Амијана Адуа и волеј ударца Макса Градела, који је на ефектан начин постигао први гол за клуб од доласка из Борнмута овог лета.

То као да је био мотив више за један од најскупљих тимова света, а до полувремена већ је било 2:1 уз гол Нејмара у 31. минуту и сјајног дуплог паса који је четири минута касније његов саиграч Адријен Равио претворио лепим ударцем у вођство.

Гол и асистенцију, Нејмар је забележио и на дебију у тамно плавој опреми прошлог викенда у Генгану где је резултат био 0:3, а овог пута завршио је меч са дупло јачим учинком.

У фуриозној завршници са десеторицом, након што је Верати добио и други жути картон за други неопрезан старт, Нејмар је асистирао Лавину Курзави у 84. минуту за 5:2, а онда и сам постигао гол у надокнади времена за коначних и застрашујућих 6:2.

Пре тога, Единсон Кавани искористио је пенал у 72. минуту за 3:1, а онда се у стрелце уписао и резервиста Хавијер Пасторе на пас Анхела Ди Марије у 82. минуту.