БЛ: "Катанаћо" није прошао на Борусија Парку!

Борусија из Менхенгладбаха је нову сезону на Борусија Парку отворила победом против Келна 1:0. У првој утакмици данашњег програма на Шварцвалд стадиону у Фрајбургу нису виђени голови.

Фудбал 21.08.2017 | 11:30
Борусија из Менхенгладбаха нову сезону започела је тријумфом!

Менхенгладбах - Келн 1:0 (0:0)
/Елведи 49/

Тим Дитера Хекинга је од старта загосподарио тереном и већ у седмом минуту је створио прву озбиљнију шансу за гол. На центаршут Торгана Хазарда,  Штиндл је се домогао лопте, али је слаб шут по средини смирено одбранио Тимо Хорн.

Домаћини су наставили са нападима и имали још неколико солидних прилка, прво опет преко Штиндла, а након тога и преко Дениса Закарије и Рафаела.

Гости су у "катанаћо" стилу стајали дубоко у својој половини и своју прву прилику су дочекали преко придошлице из Мајнца Џона Кордобе, који је у 19. минуту у полуконтри "нанизао" двојицу одбрамбених играча, али је одличан ударац одбранио Јан Зомер, уз помоћ штопера Вестергарда.

Екипа Келна је лоше отворила друго полувреме и у 49. минуту Ибрахима Траоре се ослободио на левом крилу, упутио приземни центаршут, који је на другој стативи у гол претворио Нико Елведи.

До краја утакмице "јарчеви" су кренули по изједначујући погодак и имали су пар солидних прилика које нису успели да претворе у гол.

У тиму Келна Милош Јојић је одиграо свих 90 минута.

У првом мечу недељног програма Бундеслиге фудбалери Фрајбурга и Ајнтрахта из Франкфурта одиграли су први меч без голова у новој сезони.

Фрајбург - Франкфурт 0:0

Гости из Франкфурта су у доста борбеној утакмици имали више од игре, али им је недостајало мирноће у завршници. Екипа Нике Ковача је упутила петнаест удараца на гол, од којих само два у оквир док су домаћини имали један шут у оквир гола.

У 17. минуту због офсајда је поништен гол гостију на интервенцију видео судије.

Најближи голу био је гостујући нападач Себастијен Алер који је у 37. минути погодио пречку.

Фрајбургу је ово десета сезона заредом у којој нису осетили сласт победе у првом колу. У екипи из Франкфурта Мијат Гаћиновић је играо до 88. минута када га је заменио Бранимир Хргота.

Лука Јовић и Слободан Медојевић нису били у протоколу за ову утакмицу.

У наредном колу Франкфурт дочекује Волфсбург док Фрајбург иде у госте Лајпцигу.