Индијан Велс: Федерер згромио Надала за само 70 минута!

Швајцарски тенисер Роџер Федерер пласирао се у четвртфинале турнира Мастерс серије у Индијан Велсу победом над Рафаелом Надалом са 6:2, 6:3.

Тенис 16.03.2017 | 08:15
Тениски класик био је решен за 70 минута, десети тенисер света је шест позиција пласираном ривалу дозволио свега пет гемова и само једну брејк шансу.

У борби за полуфинале Федерер ће се састати са Ником Кирјосом, који је максималним резултатом славио у дуелу са Новаком Ђоковићем.

Федерер је на старту меча узео брејк Надалу у веома дугом гему, потом га је поврдио, доминирао у сваком сегменту игре и у осмом гему искористио прву сет лопту.

Други сет су отворила два периода игре у којима су сервери били сигурни, да би Федерер новим одузетим сервисом Надалу стекао капиталну предност и сигурну победу.

Однос у међусобним дуелима је и даље у корист шпанског тенисера, али су два узастопна тријумфа првог члана “Велике тројке” против истог ривала из друштва значи да ће Надал шансу за реванш морати да тражи тек у сезони “шљаке”.