Видео, ЛЕ - плеј-оф: Хајдук и Марибор у минусу...!

Хајдук и Марибор уписали поразе у првим мечевима плеј-офа за Лигу Европе. Локомотива се извукла против Генка, Грци завршили посао.

Фудбал 18.08.2016 | 22:30
Загребачка Локомотива је мало по мало стигла надомак групне фазе Лиге Европе, а у првом мечу плеј-офа поново је показала зубе.

Ова Динамова филијала губила је 2:0 код куће против белгијског Генка, али је на крају стигла до 2:2 и задржала наду да ипак може до историјског пласмана у Лигу Европе.

Гости су повели преко Бејлија у 35. минуту са бијеле тачке, а на 2:0 повисио је Самата у 47. Локомотива се ипак није предавала и у размаку од седам минута, од 52:до 59. стигла је до изједначења. Прво је МАрић изједначио из једанаестерца, а потом је Фиолић донио реми 2:2 пред реванш у Белгији.

И други представник Хрватске, сплитски Хајдук има шансе за пласман у групну фазу, иако је у сриједу увече поражен резултатом 2:1 од Макабија у Тел Авиву.

Вриједан гол у гостима постигао је Саид у 56. минуту и тако изједначио на 1:1, послије лијепог гола Албермана у деветом минуту. Израелска екипа извела је акцију код корнера, бх. репрезентативац вратио је повратну за Албермана, који је евроголом начео мрежу Сплићана.

Макаби је до побједе стигао у 77. минуту када је Скарионе погодио мрежу Калинића.

Марибор ће имати тежак задатак да у реваншуи надокнади два гола заостатка пошто је поражен од азербејџанске Габале резултатом 3:1.

Почасни погодак за словеначки тим постигао је легендарни Маркос Тавареш, док је јунак Габале био Багали Дабо.

Француз који је стигао овог љета из Кретила, прво је у 50. минуту довео домаћина у вођство, само двије минуте касније поставио је коначних 3:1.

Грчки представници завршили су сав посао већ у првим мечевима плеј-офа.

ПАОК је у Грузији савладао Динамо Тбилиси 3:0, а истим резултатом Панатинаикос је испратио Брондби, који је утакмицу завршио са два играча мање.