КЛС: Партизан опет бољи од Меге! На ФМП у плеј-офу!

Кошаркаши Партизана победили су Мега Лекс и са првог места групе Б иду у плеј-оф Суперлиге Србије.

Кошарка 22.05.2016 | 00:00

Партизан је у хали ’Александар Николић’ у оквиру петог кола савладао Мегу резултатом 94:89 и тако задржао максимални учинак у домаћем шампионату.

’Црно-бели’ су у чудној утакмици која је играна у серијама имао више концентрације у финишу и у полуфиналу ће играти против екипе ФМП.

С друге стране, изабраници Дејана Милојевића требало би да се за финале боре са Црвеном звездом, која суверено држи лидерску позицију у групи А.

Екипа Александра Џикића у неколико наврата је водила, Мега се враћала, али није имала снаге у завршници, посебно јер је остала без двојице важних играча. Тимоти Луваву и Никола Ивановић повредили су се у другој четвртини и нису се враћали на паркет.

У победничкој екипи најефикаснији је био Вања Маринковић са 15 поена, једним више од Адина Врапца. Александар Цветковић додао је 13 поена, али је погађао неке шутеве када је било важно.

С друге стране, доминирао је Данило Николић са дабл-даблом (29 поена и 10 скокова), а одлични су били Александар Рашић са 19 и Раде Загорац са 17 поена и 9 ухваћених лопти.

Кошаркаши чачанског Борца остварили су прву победу у Кошаркашкој лиги Србије, пошто су у суботу савладали Константин.

Борац је на свом терену, после четири везана неуспеха, одиграо веома добро и славио резултатом 91:78.

Домаћин је губио пет разлике на крају прве четвртине, али је другу деоницу добио резултатом 26:8 и преузео потпуну контролу.

Константин је покушао да се врати у финишу сусрета, али времена за преокрет није било.

Најефикаснији у победничкој екипи био је Радоњић са 26 поена и 6 убачених тројки из 12 покушаја, а одлично су га пратили Мицовић са 15 поена и 7 скокова, као и Аврамовић који је додао три поена мање.

Код Константина Тасић је постигао 20 поена, а Ђорђевић је имао 13.