ЕЛ: Реал тројкама сломио Олимпијакос!

Кошаркаши Реал Мадрида савладали су Олимпијакос 84:72, у дербију петог кола Топ 16 фазе Евролиге.

Кошарка 29.01.2016 | 09:20

Првак Европе је црвено-беле из Пиреја сломио тројкама крајем другог и средином трећег периода, када је стекао 18 поена предности.

Реал је предводио Серхио Љуљ са 18 поена и 7 асистенција, по 11 су убацили Серхио Родригес, Фелипе Рејес и Густаво Ајон, који је имао и 10 скокова, док је десет поена додао Андрес Ноћиони.

Отело Хантер са 14 поена и 11 ухваћених лопти, те Данијел Хекет са такође 14 поена и Јанис Папапетру са 12 поена су били најбољи у редовима Олимпијакоса.

Српски репрезентативац Никола Милутинов је добио 13 минута на паркету и одиграо солидно постигавши 6 поена (3/6) уз 4 скока и украдену лопту.

Олимпијакос је одлично парирао домаћину до средине друге четвртине, водио је 33:31, али Реал прави серију 10:2 и преокреће на 41:35 на полувремену.

Грци се почетком другог дела примичу на 43:40, када је уследила канонада Родригеса и Љуља, подржана Рејесом и Ајоном у рекету, за серију 18:3. У том тренутку, при резултату 61:43, Реал је шутирао 43% за три поена, а Олимпијакос свега 28%.

Папапетру и Принтезис покушавају да врате Олимпијакос у игру почетком последњег квартала, али након кошева Ноћионија и Ајона, Љуљ новом тројком буквално "убија у појам" госте за недостижних 71:55.

Реал је забележио трећу победу у групи Ф и изједначио се са ЦСКА и Химкијем, који има меч мање. Олимпијакос дели претпоследњу позицију са Бамбергом са 2-3, с тим што их може стићи последњепласирани Жалгирис.

У следећем колу Реал дочекује локалног ривала Лаборал Кучу, а у Пиреј стиже лидер групе Химки.