АБА: Звезда одбраном разбила Будућност!

Кошаркаши Црвене звезде победили су Будућност у Пиониру резултатом 83:62, у дербију 2. кола АБА лиге. Кошаркаши Крке победили су Задар резултатом 77:66.

Кошарка 04.10.2015 | 09:00

Шампион региона одиграо је много бољи дуел у односу на претходни против Меге, а тријумф је обезбедио маестралном одбраном у трећој четвртини у којој су гости убацили само седам поена (20:7).

Иако су појачања одиграла знатно боље него у првом колу, меч је поново обележио немачки центар Мајк Цирбес који је са 19 поена (7-7) и 6 скокова одиграо још један бриљантан меч.

Звезда је била одлична у шуту за три поена (10-17), а уз Цирбеса су најбиољи били Јовић са 11 поена, 8 асистенцијас и 2 скока, Мекел који је имао 10 поена, 7 асистенција и 3, скока, као и Симоновић и Митровић који су додали по 9 поена. У саставу Будућности само су Шеховић и Џозеф били двоцифрени са по 10 поена.

Звезда у наредном колу гостује Задру, док Будућност дочекује Мега Лекс.

Крка је тако остварила прву победу у сезони, док је Задар претрпео први пораз након стартног тријумфа против Цибоне.

Домаћи тим утакмицу је решио у своју корист практично у првом полувремену. После изједначене прве деонице (23:20), одбрана Крке одиграла је сјајно у других десет минута (16:7), па је на полувремену било 39:27.

Гости из Задра у наставку нису успели да се врате и преокрену, па су бодови остали у Новом Месту.

Јуре Лалић предводио је Крку са 14 поена и 7 скокова, 11 је убацио Мулалић, а Стефан Синовец имао је 13 поена, 3 скока и 3 асистенције. Код гостију, Бошњак је убацио 16, Бараћ 15, а Коузи 10 поена.

Игокеа – Олимпија

Табела: Црвена звезда 2-0, Будућност 1-1, Задар 1-1, Крка 1-1, Олимпија 1-0, Цедевита 1-0, Тајфун 1-0, Металац 1-0, Партизан 0-1, Сутјеска 0-1, Мега Лекс 0-1, Цибона 0-1, Игокеа 0-1, МЗТ 0-1.