ПЛ: Тотенхем разбио Сити, Јунајтед лидер!

Фудбалери Тотенхема победили су Манчестер сити на Вајт Харт Лејну са 4:1, у првој утакмици и једном од дербија 7. кола Премијер лиге.

Фудбал 26.09.2015 | 19:20

Екипа Маурисија Поћетина нанела је Ситију други узастопни пораз.

Ништа на почетку утакмице није наговештавало дебакл 'Грађана' у Лондону, иако није било голмана Харта и Венсана Компанија у саставу. Гости су почели одлично, одмах су притиском на средини терена стекли велику иницијативу, а после неколико полушанси повели су у 25. минуту.

Јаја Туре повукао је контру, вукао је лопту више од 40 метара и упослио Де Брујнеа који је завршио акцију постигавши свој други гол од доласка у Манчестер, мада је утисак да је можда био у недозвољеној позицији.

У наставку првог дела Тотенхем је преузео контролу, пре свега на средини терена. Кејн је имао неколико добрих прилика, у пар наврата био је и себичан, али је домаћин ипак изједначио у 45. минуту.

Огромну грешку направио је помоћни судија код акције Тотенхема, пропустио је да досуди офсајд од барем два метра, а у наставку акције Ерик Дајер је изузетно прецизним ударцем са преко 30 метара погодио сам угао Кабаљеровог гола.

Тај гол потпуно је преокренуо ситуацију на терену, па је у наставку Тотенхем потпуно надиграо фаворизованог ривала. Преокрет је донео Тоби Алдервејлед у 50. минуту после корнера и грешке голмана Ситија, а 11 минута касније напокон се уписао и Хари Кејн.

Сачекао је одбитак од стативе после маестралног прекида Ериксена и лагано погодио небрањену мрежу, али се испоставило да је и он био у офсајду. До краја меча Пелегрини је извео повређеног Туреа, капитенску траку преузео је Александар Коларов, а Сити се потпуно распао.

Тачку на велику победу Тотенхема ставио је Ерик Ламела 11 минута пре краја пошто је дриблингом избацио Демићелиса и Кабаљера.

Српски фудбалер Душан Тадић постигао је погодак у победи Саутемптона над Свонсијем 3:1 у седмом колу Премијер лиге.

У изузетно ефикасном колу Арсенал је после преокрета био убедљив са Лестером у гостима 5:2, а Ливерпул је добио Астон Вилу са 3:2.

Манчестер Јунајтед је на свом терену савлдао Сандерленд са 3:0 за прво место на табели, а Стоук је у завршници победио Борнмут 2:1.

После неколико изненађења у шампионату Енглеске и три везане победе, Вест Хем је на свом терену успео да извуче бод од Норича (2:2).

Тадић је до трећег гола у сезони стигао у 54. минуту. Пеле је послао лопту који је примио српски фудбалер, шутирао је, лопта је порменила смер,а Фабијански је био немоћан. Претходно је екипу Саутемтона у вођство довео Ван Дијк у 11. минуту, а коначан резултат поставио је Мане у 61.

Црвени ђаволи искористили су пораз градског ривала Ситија од Тотенхема и преузели чело табеле. Екипа Луја ван Гала је тек у финишу првог полувремена сломила отпор гостујуће екипе и повела у судијској надокнади прог дела игре преко Мемфиса. На старту другопг полувремена предност је дуплирао Руни, да би Мата ставио тачку на меч у 90. минуту.

Арсенал се мучио са Лестером, али је успео да преокрене тријумфује са 4:2. Најзаслужнији за победу "тобџија" био је троструки стрелац Санчес. Лестер је повео у 13. минуту преко Вардија. Само пет минута касније Волкот је изједначио.

У другом полувремену уследио је шоу Чилеанца који је преокрет Арсеналу донео у 57. минуту, а затим се у стрелце уписао још у 57. и 81. минуту. Ту није био крај погоцима, Варди је новим голом смањио резултат у 89. минуту, а коначан резултат поставио је Жиру у судијској надокнади.

Ливерпул је прекинуо серију од четири меча без победе. Екипа брендана Роџерса повела је већ у другом минуту преко Милнера, Стариџ је постигао голове у 59. и 67. минуту, а Астон Вила је ублажила пораз преко Гестедеа.