"Змајеви“" поражени од Хрватске

Кошаркашка репрезентација БиХ поражена од Хрватске 97:79 у оквиру припрема за Еуробаскет.

Кошарка 27.08.2015 | 22:00

Послије тијесне побједе над Израелом репрезентација БиХ доживјела је пораз у претпосљедњем мечу пред Еуробаскет.

Екипу Душка ивановића на турниру у Загребу савладала је Хрватска резултатом 97:79 (19:16, 21:21, 28:19, 29:23).

Репрезентативци БиХ водили су готово цијелу прву четвртину, али је она на крају ипак припала изабраницима Велимира Перасовића (19:16).

Потпуно равноправна борба виђена је у другој четвртини, па су Хрвати на полувријеме отишли са она три поена предности из прве четвртине, али су у наставку одиграли много боље и много више погађали.

Посебно добро шутирали су тројке, па су на крају меча имали одличних 16/28 за три поена.

До коначне побједе од 97:79 Хрватску су водили Хезоња са 24 поена и Симон са 19 поена, док су код БиХ најефикаснији били Кикановићса 17 и Стипановић са 15 поена.

Сјену на побједу Хрватске бацила је повреда скочног зглобаБојана Богдановића, али према првим информацијама не ради се о тежој повреди и требао би бити на паркету за неколико дана.

Репрезентација БиХ сутра ће одиграти посљедњу припремну утакмицу пред Ауробаскет, а противник ће јој бити репрезентација Естоније.