ЕП, квал.: Руни пресудио Словенцима!

Фудбалери Енглеске победили су Словенију у гостима са 3:2 (0:1) у мечу петог кола Е групе квалификација за Европско првенство 2016. године.

Фудбал 15.06.2015 | 11:00

У изванредној утакмици у Љубљани Словенија је повела голом Новаковића, преокренуо је Вилшер са два прелепа поготка, затим је изједначио Печник у 84. минуту, али је Руни ипак донео тријумф Албиону два минута касније.

У другом мечу Е групе Естонија је добила Сан Марино 2:0, Аустрија је славила у Русији са 1:0 у Г групи, у којој су Лихтенштајн и Молдавија одиграли нерешено 1:1. У Ц групи Украјина је лако победила Луксембург 3:0.

Енглеска је била боља у првом полувремену, али је домаћи тим ипак водио после грешке Кејхила и изврсне контре у 33. минуту – Иличић је убацио лопту у простор, а Новаковић је одабрао прави тренутак за шут и пласирао је лопту поред Харта у гол.

Ипак, тим Роја Хоџсона наставио је са нападима и изједначио је у 57. минуту, када је Џек Вилшер постигао врло леп гол – са ивице казненог простора лопта му је ’села’ на левицу и спаса за одличног Хандановића није било.

Био је то први гол Вилшера у дресу националног тима, а у 73. минуту постигао је нови, још лепши од претходног – добио је лопту на двадесетак метара од гола и поново је сместио у рашље, а Хандановић је овога пута могао само да гледа.

Ипак, Словенци се нису предавали и у 84. минуту дошли су до изједначења – Јокић је центрирао са леве стране, а бивши фудбалер Црвене звезде Нејц Печник био је највиши у скоку и главом је постигао гол.

Међутим, само два минута касније Енглези су ипак изборили победу – Јокић је уклизао желећи да спречи да лопта дође до Волкота, али је тиме асистирао Рунију, који поклон није пропустио и, после две пропуштене шансе у претходном делу сусрета, коначно шаље лопту у мрежу.

Био је то 48. Рунијев гол за Албион, чиме се изједначио на другом месту вечне листе са Гаријем Линекером. Испред је само Боби Чарлтон са 49 голова.

Аустрија наставља са феноменалним партијама у овим квалификацијама, а сада је голом Марка Јанка у 33. минуту славила у Москви и закомпликовала додатно пут Русије ка ЕП.

Сергеј Зењов, 26-годишњи нападач Торпеда из Москве, био је двоструки стрелац у тријумфу Естоније над Сан Марином, а голове у победи Украјине над Луксембургом дали су Кравец, Гармаш и Конопљанка.