Хајдук опет ''испустио'' Динама!

Као и јесенас, Динамо је на "Пољуду" дао гол у надокнади времена.

Фудбал 14.03.2015 | 22:40

Фудбалери Хајдука и загребачког Динама данас су у Сплиту ремизирали 1:1 (1:0) у 25. колу хрватског првенства.

Хајдук је био на прагу победе против највећег ривала јер је водио голом Андрије Балића у 74, али је лидер шампионата "ишчупао" бод преко Паула Маћада у 90. минуту!

Динамо је тако задао нови ударац Хајдуку у Далмацији, након што је у првом делу сезоне после преокрета славио погоцима у зауставном времену резултатом 3:2. У међувремену, пошту се у Хрватској играју четири круга, Динамо је победио у Загребу 3:0.

Хајдук ће жалити за тријумфовом над Загрепчанима поготово јер је само четири минута након вођства и гола Балића после лепе акције, Цакташ имао велику прилику, али није био прецизан.

Динаму, који још увек нема пораз у првенству, је реми донео некадашњи португалски репрезентативац Маћадо фантастичним волејом са ивице казненог простора.

Динамо ће највероватније ове сезоне освојити 10. узастопну титулу првака, пошто има 15 бодова више од другопласиране Ријеке и чак 26 више од четвртог Хајдука.

Од 2010. године, Динамо је добио 12 дербија у свим такмичењима, пет је завршено нерешено, а само један је припао Хајдуку.

До распада СФРЈ, Динамо и Хајдук били су скоро изједначени у дербијима: 34-26-32 за Динамо у првенству, 40-27-36 укупно. Од тада, скор је 32-17-21 за Загрепчане у ХНЛ, 44-23-29 укупно. Рачунајући оба периода, Динамо је бољи 84-50-65.