Примера: Реал нанизао и 20. побједу!

Фудбалери Реал Мадрида наставили су своју доминацију 20. узастопном победом, а пред машинеријом "краљевског клуба" пала је Алмерија, која је поражена са 1:4 у првом мечу 15. кола Примере.

Фудбал 13.12.2014 | 12:40

До 13. првенственог успеха у овој сезони, а одласка на "+5" у односу на другопласирану Барселону која у суботу гостује Хетафеу, Реал је стигао уз два гола Кристијана Роналда, и то постигнута у финишу, након што је при вођству од 1:2 Икер Касиљас одбранио пенал Верзи.

Верза је и унео живост у овај меч када је пет минута после водећег гола Иска поравнао резултат пројектилом са 25 метара, но на предах се ипак отишло уз славље "краљевића", којима је вођство вратио Велшанин Бејл, и то главом после центаршута Кроса.

У завршници је на сцену ступио сјајни Португалац: Роналдо је најпре у 81. минуту искористио несебично додавање Бенземе да донесе два гола разлике и то из акције коју је могу да заврши и Француз, а два минута пре краја Карвахал је после соло-продора по десном крилу проиграо Кристијана за коначних 1:4.