Примера: ''Луди'' Еибар и реми у Валенсији!

Фудбалери Левантеа и Хетафеа одиграли су нерешено, док је Еибар остварио убедљиву победу у последњим мечевима 14. кола шпанске Примере.

Фудбал 09.12.2014 | 13:40

Леванте и Хетафе поделили су бодове резултатом 1:1, а Еибар је у термину пре тога савладао Алмерију са чак 5:2.

Хетафе је повео голом Абдула Карима Јоде у 56. минуту, а изједначење Левантеу је донео Рафаел Мартинс у 71. минуту.

После 14 одиграних кола Хетафе је 12. на табели Примере са 15 бодова, док је Леванте на 15. месту са два бода мање.

У Еибару домаћи тим је већ после пола сата имао три гола предности, а редом су погађали Пјовакари, Белхон и Албентоса.

Соријано је до полувремена смањио на 3:1, да би Навас и Капа погоцима у другом полувремену решили питање победника. Коначан резултат поставио је Мендес у 77. минуту.

Еибар је сада на деветом месту на табели Примере са 19 бодова, док је Алмерија на 17. месту са 10 бодова.