1. коло белгијске лиге

Вестерло тријумфом започео повратничку сезону у првенству Белгије, Гент и Серкл Бриж одиграли досадну утакмицу без голова.

Фудбал 27.07.2014 | 15:25

Јуче су одигране четири утакмице белгијског шампионата - две победе домаћина, једна гостију и један реми је биланс 26. јула у Белгији.

Највећих успех је забележио Вестерло, који је у првом мечу повратничке сезоне савладао Локерен са 1:0 (1:0), голом Аниса у 13. минуту.

Лирс је код куће савладао нервозни Остенде који је у првих 18 минута зарадио три жута картона. Нервоза је била још евидентнија када је Кеита у 20. и 22. минуту затресао мрежу гостију, а то су и били једини голови на мечу те је коначни резултат био 2:0 (2:0).

Једини меч без голова одиграли су Гент и Серкл Бриж, домаћини су имали више прилика, али ниједна није уродила плодом.

У првој утакмици дана Клуб Бриж је савладао Беверен са 2:0 (0:0) головима Кастиља и Дуарте.