Челзи и Реал у полуфиналу ЛШ

Фудбалери Челсија пласирали су се у полуфинале Лиге шампиона, пошто су у Лондону победили Пари Сен Жермен са 2:0 и тако успели да надокнаде два гола заостатка из Париза.

Република Српска 09.04.2014 | 10:22
Фудбалери Челсија пласирали су се у полуфинале Лиге шампиона, пошто су у Лондону победили Пари Сен Жермен са 2:0 и тако успели да надокнаде два гола заостатка из Париза.  Челси је у првој утакмици у Паризу поражен са 3:1, па су тако због гола у гостима изборили учешће у полуфиналу. Стрелци за лондонски клуб били су Андре Шурле у 32. минуту и Демба Ба у 88. До првог гола на мечу "плавци" су дошли после аута са десне стране, који је извео српски репрезентативац Бранислав Ивановић. Он је шеснаестерцу пронашао Давида Луиса, а он је главом спустио лопту Шурлеу, који је из прве шутирао и савладао голмана ПСЖ-а. Коначан резултат поставио је Ба у самој завршници утакмице. Сенегалац је после грешке у одбрани ПСЖ искористио одбијену лопту и сам изашао испред Салватореа Сиригуа, па није имао тежак задатак да га савлада. ПСЖ је после другог примљеног гола кренуо у потпуну офанзиву, али изабраници Лорана Блана нису дошли до изгледне шансе, пошто су се напади углавном завршавали на око 20 метара од гола Петера Чеха. Фудбалери Реал Мадрида изборили су пласман у полуфинале Лиге шампиона, иако су у гостима поражени са 0:2 од Борусије Дортмунд. Реал је прошле недеље у Мадриду победио са 3:0, па је тако укупним резултатом 3:2 изборио учешће у полуфиналу најпрестижнијег европског такмичења. Стрелац за Борусију био је Марко Ројс у 24. и 37. минуту. Ројс је први гол постигао после грешке Пепеа, који је главом са 35 метара покушао да врати лопту Икеру Касиљасу, али је брзоноги Немац пресекао додавање и донео предност својој екипи. Велику радост и наду навијачима "милионера" да могу да стигну до изједначења у укупном резултату донео је Ројс својим другим голом у првом полувремену. Борусија је други гол постигла после акције, коју је Ројс креирао соло продором од средине терена, а потом је лево искоса у шеснаестерцу упослио Роберта Левандовког, који је шутирао и погодио стативу, да би се лопта потом одбила до Ројса, а он из прве шутирао и повисио на 2:0. Почетком другог полувремена Реал је имао три добре шансе, али је на голу Борусије одличан био Роман Вајденфелер. Средином другог полувремена, "милионери" су имали две добре шансе. Прву није искористио Хенрик Мкитаријан, пошто је погодио стативу са око пет метара лево искоса, а већ у наредном нападу Кевин Гроскројц је шутирао са око 15 метара, али је шут у леви доњи угао одбранио Касиљас.