Неријешено у Лиги шампиона

Фудбалери Манчестер јунајтеда и Бајерна из Минхена одиграли су нерешено 1:1 у првој утакмици четвртфинала Лиге шампиона.

Република Српска 02.04.2014 | 08:44
Фудбалери Манчестер јунајтеда и Бајерна из Минхена одиграли су нерешено 1:1 у првој утакмици четвртфинала Лиге шампиона.  Гол за Јунајтед постигао је српски интернационалц Немања Видић у 58. минуту, док је стрелац за Баварце био Бастијан Шванштајгер у 67. Јунајтед је до гола дошао после корнера с леве стране, који је извео Вејн Руни. Енглески репрезентативац у шеснаестерцу је пронашао Видића, а он је са око седам метара главом савладао Мануела Нојера. Бајерн је изједначио после центаршута Рафиње, који је у казненом простору пронашао Марија Манџукића. Овај је лопту спустио Швајнштајгеру, који је постигао гол шутиравши са око 10 метара. Бајерн је утакмицу завршио са десеторицом играча, пошто је управо Швајнштајгер у 90. минуту добио други жути картон. Манчестер је до предности могао да дође и у 39. минуту, када је Дени Велбек изашао сам испред голмана Нојера и покушао да га лобује, али је немачки репрезентативац одлично интервенисао. У другом полувремену Бајерн је имао изгледније шансе да постигне гол, али је на голу Манчестера одлично реаговао Давид де Хеа. Јужније, Барселона и Атлетико Мадрид одиграли су нерешено 1:1 у првој утакмици четвртине финала Лиге шампиона. У шпанском дербију Лиге шампиона први до предности дошао је Атлетико Мадрид у 56. минуту, стрелац је био Дијего, док је коначан резултат поставио Нејмар у 71. Предност "јорганџијама" донео је Дијего, који је у игру ушао у 30. минуту уместо Дијега Коште, сјајним шутем са више од 25 метара. Изједначујући гол постигао је Нејмар, после одличног додавања Инијесте у простор. Екипа Барселоне имала је знатно већи посед лопте, чак 66 одсто, а и 17 шутева у односну на шест Алтетика, али Каталонци нису долазили до изгледнијих шанси. С друге стране, Давид Виља је имао две добре шансе у првом полувремену, међутим, искусни нападач је оба пута шутирао мало поред гола. Фудбалер Барселоне Лионел Меси одиграо је 500. меч у каријери за Каталонце. Реванш утакмица четвртфинала играће се 9. априла у Мадриду.