Звезда освојила Суперкуп Европе

Ватерполисти Црвене звезде освојили су Суперкуп Европе, пошто су у мечу у Бечеју победили Раднички са 9:8 (2:3, 4:2, 1:1, 2:2).

Република Српска 30.11.2013 | 20:15
Ватерполисти Црвене звезде освојили су Суперкуп Европе, пошто су у мечу у Бечеју победили Раднички са 9:8 (2:3, 4:2, 1:1, 2:2). Црвено-бели су се тако реванширали Крагујевчанима за недавни пораз у шампионату, а најефикаснији су били Прлаиновић и Рађен са по два гола. За Раднички је Гак дао два гола. Тим из Крагујевца био је бољи на старту, али је Звезда у другој четвртини преузела вођство и ниједном га није испустила. Раднички је боље почео меч, пошто су Бурић и Гак Крагујевчанима донели вођсто 2:0. Међутим, Звезда се тада разиграла, успела је да изједначи преко Прлаиновића и Рађена, али је Басара ипак донео предност Радничком. Звезда је заиграла много боље и после голова Ранђеловића, Виктора Рашовића и Мана повела је са 5:3, а на полувремену су црвено-бели водили са 6:5 након што је Злоковић погодио гол и смањио заостатак свог тима. У трећој деоници играло се тврђе, виђен је по један гол на ове стране (Вапенски, па Филиповић), а Звезда је пред последњи период водила са 7:6. Црвено-бели су повели са 9:7 голом Рађена, Филиповић је смањио, а потом је пропустио шансу да изједначи и учини меч још неизвеснијим. Звезда је до краја одолела, Шефик је у последњем нападу одбранио ударац Гака, па трофеј иде у Београд.