Švajcarska porazila Srbiju i prošla u osminu finala SP

U osminu finala Svetskog prvenstva ide Švajcarska, koja je u poslednjem kolu grupe G savladala Srbiju rezultatom 3:2.

Sport 02.12.2022 | 20:06

Završena je utakmica između Srbije i Švajcarske 2:3.

93. minut - Neverovatno, Granit Džaka je ponovo svojom provokacijom napravio haos na terenu. Dokle više?

90. minut - Igraće se još sedam minuta.

86. minut - Sve je manje vremena za naš tim. Srpska reprezentacija bez ideje u ovim momentima.

82. minut - Bilo je opasno po naš gol. Fudbaler Švajcarske je solidno izveo slobodnjak, ali je lopta na svu sreću pogodila spoljni deo mreže.

81. minut - Filip Đuričić krvave glave napušta teren. Srpski fudbaler zadobio je jednu posekotinu nakon duela sa protivničkim igačem, verujemo da će sve biti u redu.

77. minut - Nemanja Radonjić i Filip Đuričić ulaze umesto Dušana Tadića i Andrije Živkovića.

72. minut - Ne mogu Orlovi da pronađu put do protivničkog gola. Švajcarci olako otklanjaju svaku potencijalnu opasnost.

67. minut - Rezervni igrači Srbije negodovali su na klupi nakon odluke sudije da ne dosudi penal za Orlove. Predrag Rajković je dobio žuti karton.

65. minut - Posle jedne akcije, Mitrović nakon duela pao u protivničkom šesnaestercu, ali je glavni arbirar meča samo odmahnuo rukom.

61. minut - Stvorili su Orlovi jednu sasvim solidnu šansu. Kostić je centrirao, lopta je na drugu stranu došla do Jovića koji je vratio u šesnaesterac, Tadić je oprobao svoj udarac, ali mu je lopta prošla preko noge.

58. minut - Kostić je uputio obećavajući centaršut, ali lopta je samo protutnjala kroz šesnaesterac Švajcarske.

55. minut - Dvostruka izmena u našem taboru. Teren napuštaju Dušan Vlahović i Miloš Veljković, a šansu su dobili Nemanja Gudelj i Luka Jović.

53. minut - Igra se odvija između dva šesnaesterca. Orlovi pokušavaju da se oporave od šokantnog gola.

48. minut - Švajcarska vodi 3:2! Šaćiri je ubacio loptu u naš kazneni prostor, Vargas je asistirao Frojleru koji je bez problema savladao Vanju Milinkovića - Savića.

47. minut - Vezista Orlova Sergej Milinković-Savić dobio je žuti karton.

45. minut - Počelo je drugo poluvreme.

43. minut - Švajcarska je izjednačila!

35. minut VODI SRBIJA 2:1! Dušan Vlahović!!! Šaćiri je izgubio loptu na svojoj polovini, Tadić je proigrao Vlahovića koji je na maestralan način savladao protivničkog golmana.

34. minut - Žuti karton za Vargasa. Oštro je švajcarski fudbaler startovao nad Živkovićem, što je sudija sankcionisao.

31. minut - Imali smo sreće ovog puta. Šaćiri se našao u dobroj prilici, ali je lopta završila malo pored desne stative našeg gola.

27. minut GOOOOOOL! Srbija je izjednačila! Aleksandar Mitroviiiiić! Tadić je sjajno centrirao, a naš napadač još bolje skočio i zatresao protivničku mrežu!

25. minut - Moraju Orlovi što pre da zaborave na primljen gol. Pokušavaju naši reprezentativci da kroz pas igru organizuju napad.

20. minut - Vodi Švajcarska 1:0. Lošu rekaciju naših defanzivaca iskoristio je Đerdan Šaćiri.

18. minut - Inicijativa Srbije u ovim momentima. Orlovi pritiskaju zadnju liniju Švajcaraca, strpljivo čekaju put ka protivničkom golu.

15. minut - Žuti karton je dobio Vidmer zbog grubog starta nad Kostićem.

14. minut - Bilo je opasno ispred gola Srbije. Švajcarci su stvorili izglednu priliku, šutirao je napadač Sajdžija ali lopta je pogodila našeg defanzivca.

11. minut - Velika šteta! Krenuli su Orlovi u kontru, Živković je lepo šutirao sa nekih 20 metara, ali je ovog puta stativa spasila Švajcarce.

8. minut - Navijači Srbije zvižde Đerdanu Šaćiriju prilikom svakog kontakta sa loptom.

5. minut - Sjajna prilika za Srbiju. Milenković je glavom šutirao posle kornera, ali je lopta prošla malo pored leve stative.

4. minut - Uspeli su Orlovi da se oslobode pritiska Švajcaraca. Kostić je sa leve strane uputio sjajan centaršut, ali je štoper protivničkog tima otklonio opasnost.

1. minut - Vanja Milinković-Savić nas spašava odmah na početku meča. Imali su Švajcarci nekoliko vezanih šansi, ali je srpski golman odlično odreagovao i uspeo da sačuva našu mrežu.

Utakmica između Srbije i Švajcarske je upravo počela. Prvi sa centra kreću Švajcarci.

(Kurir  Foto: Daddo Đilas/Kurir)