Novak Đoković je šampion Rolan Garosa

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković osvojio je Rolan Garos, pošto je u finalu savladao Grka Stefanosa Cicipasa (poslije velikog preokreta u pet setova).

Tenis 13.06.2021 | 19:25

Povratak u meč Đoković kompletira osvajanjem četvrtog seta i to prilično sigurno i ubedljivo - 6:2. Sve staje i sve se reševa u petom setu u meču koji već traje 193 minuta.

Novak Đoković je osvojio treći set 6:3 i smanjio na 2:1 u finalu Rolan Garosa protiv Stefanosa Cicipasa.

Novak Đoković izgubio i drugi set.

Najbolji tensier sveta Novak Ðoković izgubio je prvi set u finalu Rolan Garosa, pošto je Grk Stefanos Cicipas posle velike borbe ovaj deo igre dobio u taj-brejku 7:6 (7-8).

Prvi set doneo je veliki borbu, oba tensisera bila su sigurna na servisu, iako Cicipas već u prvom gemu dao Đokoviću priliku brejk šansu, koju nije sprski teniser nije iskoristio.

Ova brejk lopta, koja je ujedno bila i set lopta, viđena je tek u 10. gemu, kada je servirao Ðoković.

Cicipas nije uspeo da oduzme servis rivalu i da povede 1:0, a već u narednom Ðoković je dobio novu brejk lopte koju je iskoristio i poveo 6:5.

Umesto da u narednom gemu odservira za set, Ðoković je omogućio Cicipasu tri brejk lopte.

Prvu je uspeo da spasi, ali je Grk iskoristio drugu u set je uveo u taj-bejk, u kom je bolje startovao.

Imao je Cicapas vođstvo 4-0 i 5-2, Ðoković se nije predavao izjednačio je na 5-5, a potom došao do set lopte, ali Ciciaps poentirao za 6-6.

Grk je potom iskorstio novu set loptu i posle sat i devet minuta igre došao je do prednosti setovima.