LK: Totenhem ispao od četvrtoligaša, Siti i Arsenal lako!

Fudbaleri Totenhema poraženi su posle penala od Kolčestera u Liga kupu.  Liga (bez briga) kup Engleske: Totenhem ispao od četvrtoligaša, Pep i Emeri rutinski promešali karte. . .  Šareni rezultati treće runde i nekoliko iznenađenja.

Fudbal 24.09.2019 | 23:38
Izabranici Maurisija Poketina nalaze se u očajnoj formi od remija protiv Olimpijakosa, što su potvrdili i na ovoj utakmici.

Kolčester, koji igra u Ligi 2, odnosno četvrtom po rangu engleskom takmičenju, uspeo je da izdrži 90 minuta bez primljenog gola i da odvedu meč u penale.

Još jednom se pokazalo da su penali lutrija. Tragičari Totenhema bili su Kristijan Eriksen i Lukas Moura koji su promašili penale i Kolčester je otišao dalje.

Fudbaleri Mančester sitija slavili su na gostovanju protiv Prestona 3:0. Golove za šampiona Engleske postigli su Sterling u 19, Žezus u 35. i Ledson u 42, koji je bio strelac autogola.

Klinci Arsenala savladali su Notingem sa 5:0, a u listu strelaca upisali su se Martineli dva puta, Holding, Vilok i Nelson po jednom. Pobede su još ostvarili Lester, Sautempton, Everton, Votford i Krolija.

Odavno je Liga kup Engleske fudbalske lige postao poligon za rezervne fudbalere premijerligaša koji ne mogu da računaju na minutažu u prvenstvu, a samo nekoliko ekipa i menadžera smatraju ga ozbiljno i pristupaju mu u najjačem sastavu. Među tim poštovaocima nisu Gvardiola, Poketino i Unaj Emeri, ali to je i razumljivo jer imaju ogromne igračke kadrove u kojima svako traži priliku i moraju da rotiraju.

Španci su večeras uspešno odradili domaće zadatke sa rezervama dok je Totenhem morao na penale da rešava okršaj sa četvrtoligašem Kolčesterom posle 0:0 u regularnih 90 minuta i izgubio ga! Pevcima u drugom poluvremenu nije pomogao ni ulazak u igru "teške konjice" u vidu Eriksena, Sona i Lamele. Na penal ruletu Eriksen i Lukas Mura su promašili udarce sa 11 metara što su domaćini iskoristili da obraduju svoje fanove.

Građani su brojali do tri protiv Prestona i to u prvih 45 minuta. Strelci su bili Sterling, Žezus i domaći vezista Ledson koji je dao autogol u prvom poluvremenu, a od startera u timu Sitija večeras su bili samo Sterling, Žezus, Bernardo i David Silva. Ostali su odmarali.

Kod Arsenala, prve minute u sezoni je odigrao novajlija iz Seltika Kiran Tirni koji se oporavio od povrede, a strelci za Tobdžije u laganom trijumfu nad Notingem Forestom od 5:0 bili su Brazilac Martineli (dva puta) i Rob Holding, Džo Vilok i Ris Nelson u drugom poluvremenu. Obamejan, Kolašinac, Leno i ostali standardni prvotimci sedeli su na klupi i tribinama.

U narednu fazu uspešno su prošli i Everton koji je pobedio Šefild Venzdej sa 2:0 kao gost uz dva gola Kalvert Luina, kao i Lester koji je bio silan u Lutonu gde je bilo čak 4:0. Pola sata je trebalo Lisicama da slome otpor Šeširdžija, a kada je Demarai Grej otvorio goleadu u 34. bilo je samo pitanje sa koliko će komada u mreži Luton biti počašćen. Njegov primer sledili su mladi Džastin u 43. minutu, kao i Tilemans i Iheanačo u drugom poluvremenu koji su kompletirali ubedljiv trijumf ekipe Brendana Rodžersa.

Poljuljani Votford je posle debakla protiv Mančester Sitija za vikend (0:8) odgovorio trijumfom nad jednim od najboljih timova u Čempionšipu Svonsijem od 2:1 na Vikaridž Roudu.

U najzanimljivijem meču večeri Sautempton je demolirao najvećeg lokalnog rivala Portsmut kao gost sa 4:0 uz dva gola Denija Ingsa. Posle sedam godina ovi timovi su odigrali čuveni derbi juga Engleske, ali je publika na Fraton Parku prisustvovala horor debaklu svog tima i trijumfu Svetaca koji će probati kroz Liga kup da se domognu Vemblija.